پیغام وزیر بهداشت به مناسبت هفته حمایت از بیماران کلیوی و روز جهانی کلیه

به گزارش وبلاگ به آبادی، خبرگزاری خبرنگاران- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی به مناسبت هفته حمایت از بیماران کلیوی و روز جهانی کلیه گفت: بی شک توسعه فرهنگ اهدای عضو می تواند زمینه نجات جان بسیاری از بیماران کلیوی و امید خانواده های آن ها را فراهم سازد.

پیغام وزیر بهداشت به مناسبت هفته حمایت از بیماران کلیوی و روز جهانی کلیه

به گزارش وبلاگ به آبادی و به نقل از وبدا، دکتر بهرام عین اللهی در این پیغام با بیان این که وزارت بهداشت همیشه می کوشد تا با ایجاد زیرساخت های درمانی از رنج و سختی بیماران کلیوی بکاهد، توضیح داد: بی شک توسعه فرهنگ اهدای عضو می تواند زمینه نجات جان بسیاری از بیماران کلیوی و امید خانواده های آن ها را فراهم سازد.

متن پیغام وزیر بهداشت به این توضیح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلامت هدیه گران بهایی است که خداوند بزرگ به بندگانش ارزانی داشته است، گنج ارزشمندی که تنها زمانی به ارزش و اهمیت آن پی می بریم که آن را از دست داده ایم.

نقص و کاستی در هریک از اعضای دستگاه پیچیده بدن دردناک و اسفبار است. کلیه ها اعضای مهمی در ساختار بدن هستند که هرگونه اشکال در عملکرد آن ها از انواع عفونت ها و نارسایی ها گرفته تا از کار افتادن آن ها بیمار را دچار سختی و ناتوانی می نماید و حیات او را به خطر می اندازد. درمان بیماری های کلیوی پرهزینه و همراه با درد و رنج است. هفته پایانی آبان ماه در کشور عزیزمان با عنوان حمایت از بیماران کلیوی نامگذاری شده است.

این هفته تلنگری است تا متولیان سلامت مردم و خیرین سازمان های مردم نهاد برنامه های خود را در جهت مطلع سازی و اطلاع رسانی در مورد پیشگیری و درمان به هنگام این بیماری ها تقویت نمایند و زیرساخت های درمان بیماران را فراهم سازند.

خوشبختانه در کشور ما تحت تعالیم آسمانی و به پیروی از پیشوایان دینی گام های بلندی در ایجاد خیریه ها و انجمن های حمایتی به نفع بیماران برداشته شده است.

نقش خیرین گرانقدر در اهدا دستگاه های دیالیز و انجمن های حمایتی در تامین دارو، ملزومات و برطرف دغدغه بیماران بسیار موثر است. وزارت بهداشت نیز همیشه می کوشد تا با ایجاد زیرساخت های درمانی از رنج و سختی این بیماران بکاهد. بی شک توسعه فرهنگ اهدا عضو می تواند زمینه نجات جان بسیاری از بیماران کلیوی و امید خانواده های آن ها را فراهم سازد.

همه گیری کرونا در سال های اخیر علیرغم آسیب های جدی که به حوزه های مختلف وارد ساخت و خانواده های بسیاری را عزادار کرد، اما فرصتی شد تا همه مردم که برای مدت کوتاهی رنج این بیماران را بواسطه درگیری با ویروس کرونا تجربه کردند همدلانه در کنار آن ها قرار بگیرند. امیدواریم سال های پیش رو نوید بخش کاهش بیماری های کلیوی و ایجاد زمینه های گسترده تری در جهت ارائه خدمات حمایتی برای این بیماران باشد. شفای عاجل همه بیماران را از خداوند متعال خواستارم.

منبع: خبرگزاری آریا

به "پیغام وزیر بهداشت به مناسبت هفته حمایت از بیماران کلیوی و روز جهانی کلیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام وزیر بهداشت به مناسبت هفته حمایت از بیماران کلیوی و روز جهانی کلیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید