کاهش قیمت مرغ، تخم مرغ و گوشت در آذرماه

به گزارش وبلاگ به آبادی، براساس تازه ترین گزارش مرکز آمار ایران قیمت تخم مرغ، گوشت گوسفند، مرغ و گوشت گاو در آذرماه نسبت به ماه قبل از آن کاهشی بود.

کاهش قیمت مرغ، تخم مرغ و گوشت در آذرماه

به گزارش ایرنا، مرکز آمار ایران قیمت اقلام خوراکی منطقه ها شهری در آذرماه را منتشر نموده که براساس آن در گروه نان و غلات، برنج ایرانی درجه یک با 4.3 درصد، شیرینی خشک با 3.2 درصد و رشته آش با 3.1 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

بعلاوه در این گروه ماکارونی با منفی 1.9 درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

در گروه گوشت قرمز، سفید و فرآورده های آنها، ماهی قزل آلا با 1.6 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است. در این گروه گوشت گوسفند با منفی 0.5 درصد و مرغ ماشینی با منفی 0.2 درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

کره پاستوریزه (کره حیوانی) با 2.9 درصد، شیر خشک با 2.3 درصد و پنیر ایرانی پاستوریزه با 2.1 درصد بیشترین افزایش قیمت را در گروه لبنیات را داشتند. در این گروه تخم مرغ ماشینی با منفی 5.9 درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

در گروه میوه و خشکبار بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به هندوانه با 18.7 درصد و انار با 6.5 درصد است. بعلاوه در این گروه پرتقال با منفی 9.9 درصد و موز با منفی 2.9 درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته­ اند.

سیب زمینی با 24.2 درصد، گوجه فرنگی با 7.6 درصد و پیاز با 5.9 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل در گروه سبزیجات و حبوبات داشته اند. در این گروه هویج فرنگی با منفی 23.8 درصد و فلفل دلمه ای با منفی 14.3 و کدو سبز با منفی هفت درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته­ اند.

رب گوجه فرنگی و سس گوجه فرنگی هر کدام به ترتیب با 9 و 5.5 درصد بیشترین افزایش قیمت را در گروه قند و شکر، آشامیدنی ها و سایر خوراکی ها داشتند.

منبع: فرارو

به "کاهش قیمت مرغ، تخم مرغ و گوشت در آذرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت مرغ، تخم مرغ و گوشت در آذرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید