کشف لاشه فوک خزری در بابلسر

به گزارش وبلاگ به آبادی، لاشه یک قلاده فوک خزری در ساحل پشت خوابگاه دانشجویی نواب بابلسر کشف شد.

کشف لاشه فوک خزری در بابلسر

به گزاش باشگاه وبلاگ به آبادی، زمان احمدی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بابلسر گفت: آنالیز لاشه فوک خزری تلف شده نشان می دهد این قلاده فوک در تور های صیادی گرفتار و خفه شده بود.

او اضافه نمود: این دومین لاشه فوک خزری است که ماه های اخیر در سواحل بابلسر کشف شده است.

لاشه یک قلاده فوک خزری دیگر حدود دو ماه قبل در پارکینگ 9 این شهر پیدا شده بودو آنالیز ها نشان داد این فوک نیز به علت گرفتار شدن در تور های صیادی تلف شده بود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بابلسر ادامه داد: بعد از کشف اولین لاشه فوک خزری با قایق در آب های ساحلی منطقه گشت زنی انجام شد، اما هیچ تلفات دیگری مشاهده نشده است.

احمدی فوک خزری را پستاندار ارزشمند دریای خزر و در معرض انقراض دانست و از افراد خواست هنگام روبرو با لاشه حیوان در ساحل با هیچ وجه به لاشه دست نزنند و از جابه جا کردن و انتقال لاشه ها خودداری نمایند تا آنالیز های میکروبی و ویروسی و نمونه برداری ها انجام گردد.

لاشه 2 قلاده فک خزری نیز خردادماه سال جاری در منطقه میانکاله بهشر و شهرستان محمودآباد پیدا شده بود.

فک خزری تنها گونه پستاندار دریای خزر است که به علت صید بی رویه، به هم خوردن شرایط زیستی و کاهش شدید جمعیت به عنوان یک گونه در خطر انقراض جهانی معرفی شده است.

جمعیت این گونه زمانی بیش از یک میلیون قلاده بود، اما در سال های اخیر به خاطر شکار بی رویه به کمتر از یکصد هزار قلاده رسیده است.

منبع: فرارو

به "کشف لاشه فوک خزری در بابلسر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف لاشه فوک خزری در بابلسر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید