ابراهیم حاتمی کیا: خوشحالم یوسف دنیا خودش را به تصویر کشید؛ دنیا من با این کار فرق دارد

به گزارش وبلاگ به آبادی، تهران (پانا) - ابراهیم حاتمی کیا که به علت بیماری کرونا در نشست خبری فیلم سینمایی شب طلایی حضور نداشت گفت در این فیلم تنها یک نام بوده است و کارها به وسیله اویس طوفانی و بهراد مهرجو تهیه شده است. وی یادآورشد نمی توانست ادامه دهد زیرا دنیاش با این کار فرق دارد و ابراز خوشحالی کرد که یوسف حاتمی کیا دنیا خودش را به تصویر کشیده است.

ابراهیم حاتمی کیا: خوشحالم یوسف دنیا خودش را به تصویر کشید؛ دنیا من با این کار فرق دارد

نشست خبری فیلم سینمایی شب طلایی با حضور یوسف حاتمی کیا (کارگردان)، اویس طوفانی (جانشین تهیه نماینده)، مریم سعادت، حسن معجونی، سینا رازانی، امیر محمدی، یکتا ناصر، سوگل خلیق بازیگران این فیلم و بعلاوه تماس تلفنی ابراهیم حاتمی کیا برگزار گردید.

در بخشی از این نشست طوفانی در پاسخ به سوال مجری برنامه در مورد غیبت حاتمی کیا در نشست، اعلام کرد: آقای حاتمی کیا دچار بیماری شده و همین موضوع سبب شد تا امروز در کنار ما نباشند.

در ادامه ابراهیم حاتمی کیا به صورت تلفنی روی خط آمد و گفت: یوسف شانس آورد که کسانی چون اویس طوفانی و بهراد مهرجو را در این کار داشت و 2 بار سر صحنه کار رفتم. معمولا مواردی در کار تنش زا می گردد ولی در این کار همه آمده بودند که یوسف را یاری نمایند. تیم خیلی خوبی داشت که اتفاق خوبی رقم بزند.

وی ادامه داد: من در این فیلم تنها یک نام هستم و کارها به وسیله اویس طوفانی و بهراد مهرجو تهیه شده است. نمی توانستم ادامه دهم زیرا دنیا من با این کار فرق دارد و مسرورم که یوسف دنیا خودش را به تصویر کشید. به اعتقاد من فیلمسازان اول باید فیلمنامه خودشان را بنویسند، چون باید یاد بگیرند. این چهارمین فیلمنامه یوسف است و همین باعث شد که خودش را پیدا کرد.

ابراهیم حاتمی کیا در ادامه گفت: به واسطه ابتلا به کرونا قسمت نشد که در این مرنام حضور داشته باشم. این حکایت عروسی است که ما دوست داریم حضور داشته باشیم. امیدوارم رفتارها با این فیلم مهربانانه باشد و برای فیلم بعدی یوسف آماده شویم.

طوفانی در ادامه گفت: وقتی کار را آغاز کردیم، بهراد یکی از همکاران ما همسرش ریحانه یاسینی که از همکاران شما هست را از دست داد و دوست داشتیم که یاد او را گرامی داریم. امروز تولد سینا رازانی هم هست که به او تبریک می گوییم.

یوسف حاتمی کیا کارگردان فیلم درباره ایده فیلم شب طلایی، گفت: این ایده از نگرانی و دغدغه بود و وقتی آغاز به نوشتن طرح کردم دغدغه زیادی بود چراکه بازیگران تغییر می کردند و سرمایه گذار هم بود اما کار پیش نمی رفت.

حسن معجونی درباره تاثیر تئاتر در حضور در فیلم شب طلایی اعلام کرد: به نظر من بازی در تئاتر ندارد و من تنها مجری این کار بوده ام. این کار بیشتر در تعامل با کارگردان و کوشش یوسف حاتمی کیا بوده که امیدوارم مورد پسند قرار بگیرد.

یوسف حاتمی کیا در ادامه درباره ایده و سرمایه فیلم شب طلایی اعلام کرد: یاد گرفتم که برای کارها باید بازگشت سرمایه داشته باشم. اما وقتی طرح اولیه شب طلایی را نوشتم، فکر کردم که باید آن را تبدیل به رمان کنم که اویس طوفانی و بهراد مهرجو پای کار آمدند و گفتند که با ما هستند و بعد آغاز به نگارش فیلمنامه کردم. با این حال خیلی فیلمنامه سختی بود.

مریم سعادت درباره نقش خود در شب طلایی شرح داد: بعد از پیشنهاد نقش رفتم و یوسف حاتمی کیا را دیدار کردم و او گفت که بگذارید اول تست گریم گردد تا ببینیم این نقش شدنی است یا خیر. بعد شکر خدا اتفاق لازم رخ داد و این نقش را تماما باور کردم.

سوگل خلیق بازیگر این فیلم درباره نقش خود و دوگانگی آن اعلام کرد: کنترل دوگانگی به وسیله یوسف حاتمی کیا رخ داد و تجربه تئاتر هم البته در فیلم یاری کرد.

یوسف حاتمی کیا در ادامه درباره پیش بردن کار با عوامل اعلام کرد: این چهارمین فیلمنامه من بود اما سر فیلمبرداری که بازیگران را دیدم گفتم این چه کاری بود که انجام دادم ولی در این کار یک خانواده کنارم بودند و اگر این عوامل در کار حضور نداشتند واقعا نمی توانستم این کار را به سرانجام برسانم.

یکتا ناصر در ادامه درباره نقش خود در شب طلایی گفت: سعی کردم در خدمت فیلم باشم و اضافه کاری نکنم. چون گاهی اوقات می گردد کارهایی انجام داد تا گفت که من بازیگر کار بلدی هستم ولی این کار را انجام ندادم و تنها روی نقش خود تمرکز کردم.

امیر نوبخت حقیقی صدابردار فیلم شب طلایی در ادامه درباره سختی کار در این فیلم توضیح داد: سختی کار و حفظ شرایط و اتفاقات در صدا بیشتر برای بازیگران بود.

مریم سعادت درباره بازی در نقشی بزرگتر از خود در شب طلایی اعلام کرد: این نقش سختی های خاص خودش را داشت اما من شخصا از کارهای تازه استقبال می کنم و این کار خیلی برایم بسیار مجذوب کننده بود.

سعادت افزود: در کنار این موارد یوسف حاتمی کیا بسیار زیاد به من یاری کرد که ریتمم در آن سن تند نگردد و این را مدیون یوسف حاتمی کیا هستم چراکه من کلا انسان عجولی هستم.

امید گلزاده طراح گریم درباره گریم بازیگران به خصوص گریم افراد پا به سن گذاشته اظهار کرد: گریم این اندازه از بازیگران در یک فیلم سختی خاص خود را دارد و باید راکورد آن را حفظ کرد و امروز بعد از تماشا فیلم مسرور شدم و حس می کنم کاراکترها باورپذیر شدند.

عماد خدابخش تدوینگر فیلم شب طلایی درباره حذف بعضی سکانس ها اعلام کرد: من همواره فکر می کنم می توانم کار را بهتر کرد بنابراین اگر تدوین مجدد کنیم باز هم می توان کار را کوتاه تر کرد. با این حال کار ما 2 بار کوتاه شده است.

حاتمی کیا در ادامه درباره تک لوکیشن بودن کار اعلام کرد: این اتفاق بارها در سینمای ما و دنیا رخ داده است. بنابراین اتفاق تازه ای نبود و قصد به صحنه تئاتر بردن و تله تئاتر ساختن را نداشتم.

اویس طوفانی در ادامه درباره ورود به سینما گفت: من و بهراد مهرجو سابقه روزنامه نگاری داریم و ورود به تهیه نمایندگی سینما رویا بود. اما اکنون یک فیلم دیگر را هم آماده کردیم و بنای ما این است که از فیلمسازان جوان حمایت کنیم.

یوسف حاتمی کیا در ادامه درباره حضور پدرش در شب طلایی عنوان نمود: افتخار می کنم فرزند ابراهیم حاتمی کیا هستم. واقعیت این است که ما کارت تهیه نمایندگی نداشتیم و مثل هر آدم دیگری به نزدیک ترین فرد خود که پدر بود مراجعه کردیم. ایشان هم مهربانانه اعتماد کرد و از دور ما را راهنمایی کرد.

امیر حسین حداد طراح صحنه شب طلایی درباره حفظ حس خانه مادر بزرگ در این فیلم اعلام کرد: در طراحی صحنه سعی کردیم اتمسفر خانه مادربزرگ را حفظ کنیم و اتفاق خوبی را ایجاد کنیم. امیدوارم اتفاق از نظر مخاطبان هم خوب شده باشد.

سینا رازانی درباره بازی در این نقش در فیلم شب طلایی اظهار کرد: سعی کردم در این فیلم کار تیمی انجام دهم. مهمترین اتفاقی که برای کاراکتر علی رخ می دهد این بود که بتواند همراه این خانواده باشد و بیرون نزند که با یاری یوسف حاتمی کیا سعی کردم این کار را انجام دهم.

پیغام آزادی آهنگساز فیلم شب طلایی در ادامه درباره آهنگسازی این فیلم اعلام کرد: موسیقی فیلم برای یوسف حاتمی کیا خیلی مهم بود. فیلم اجتماعی بود و کار سختی داشتیم. سعی کردیم که موسیقی از کار بیرون نزند و اتفاق خوبی را ببینیم.

یوسف حاتمی کیا در سرانجام گفت: از همه عوامل فیلم تشکر می کنم که اگر نبودند این فیلم ساخته نمی شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ابراهیم حاتمی کیا: خوشحالم یوسف دنیا خودش را به تصویر کشید؛ دنیا من با این کار فرق دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراهیم حاتمی کیا: خوشحالم یوسف دنیا خودش را به تصویر کشید؛ دنیا من با این کار فرق دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید