اتفاقی بی سابقه در تاریخ لیگ برتر

به گزارش وبلاگ به آبادی، با صدرنشین شدن منچسترسیتی در هفته بیستم فصل جاری رقابت های لیگ برتر انگلیس، از ابتدای فصل تا به امروز 9 تیم مختلف صدر جدول را تجربه کرده اند که این تعداد در تاریخ لیگ برتر انگلیس بی سابقه بوده است.

اتفاقی بی سابقه در تاریخ لیگ برتر

آرسنال (12 سپتامبر)

شاید باور نکنید، اما آرسنال هم در فصل جاری صدر جدول را تجربه کرده است. این تیم روز 12 سپتامبر در رده اول قرار گرفت، اما در ادامه روی خوش ندید و البته در چند بازی اخیر با آرتتا فرایند صعودی دارد.

اورتون (19 سپتامبر)

پس از صدرنشینی آرسنال در سرانجام هفته اول، نوبت به اورتون رسید تا با حفظ فرایند پیروزی از هفته دوم به صدر جدول برسد. تیم آنچلوتی هر 4 بازی اول خودش را برد و با وجود تساوی جنجالی در دربی مقابل لیورپول در سرانجام هفته پنجم هم در رده اول ماند، اما چند نتیجه ضعیف به صدرنشینی آبی های لندن سرانجام داد.

لسترسیتی (20 سپتامبر)

البته یک روز پس از اولین روز صدرنشینی اورتون، لسترسیتی با درخشش واردی رده اول را تصاحب کرد و در ادامه فصل هم در مقاطعی در رده اول بود. این تیم اکنون هم در جمع بالانشین هاست.

لیورپول (31 اکتبر)

لیورپول با 3 برد در 3 بازی اول به صدر جدول رسید، اما شکست عجیب 2 - 7 در زمین استون ویلا و در ادامه تساوی با اورتون تیم را از صدر به پایین هل داد. لیورپول چندی بعد با بردن تاتنهام هم دوباره به صدر آمد. در ادامه روز های بد از راه رسید و حالا تیم کلوپ از صدر دور است.

ساوتهمپتون (6 نوامبر)

صدرنشینی حتی به مدت 24 ساعت آنقدر برای هواداران ساوتهمپتون جذاب بود که از جدول لیگ در آن مقطع عکس یادگاری گرفتند. قدرتمندترین تیم غیرلندنی جنوب انگلیس در صورت سقوط نکردن در سرانجام فصل، بزرگ ترین افتخار خودش در فصل جاری را با این صدرنشینی رقم زده است!

تاتنهام (21 نوامبر)

تاتنهام مورینیو به یکباره راه افتاد و با اتکا به مخوف ترین زوج خط حمله اروپا یعنی مین و کین از 21 نوامبر به مدت 4 هفته صدرنشین لیگ برتر بود، اما شکست دیرهنگام در خانه لیورپول و چند نتیجه ضعیف متعاقب، تیم لندنی را از صدر دور کرد.

چلسی (5 دسامبر)

چلسی در ایام فشرده لیگ برتر انگلیس فرصت صدرنشینی یک روزه را به دست آورد، اما افت تیم در ادامه شروع شد ودر نهایت اخراج لمپارد و حضور توخل روی نیمکت آبی ها رقم خورد.

منچستریونایتد (12 ژانویه)

شروع سال جدید برای پرافتخارترین تیم انگلیس خوش یمن بود. تیم سولسشائر چندی پس از شکست تحقیرآمیز 6 - یک خانگی مقابل تاتنهام، خودش را پیدا کرد و تا قبل از اوج گیری همشهری چند هفته ای در رده اول بود؛ اتفاقی که از زمان جدایی فرگوسن افسانه ای کم سابقه بود.

منچسترسیتی (26 ژانویه)

آخرین صدرنشین و تیم اول فعلی لیگ برتر انگلیس از دیروز برای اولین بار به رده اول جدول رسید؛ آن هم پس از 10 برد متوالی. حالا با توجه به دست پر گواردیولا اخیرا 50 ساله شده، به نظر می رسد تیم شهر منچستر امید اول قهرمانی این فصل عجیب و پر رقابت باشد!

منبع: فرارو

به "اتفاقی بی سابقه در تاریخ لیگ برتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقی بی سابقه در تاریخ لیگ برتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید