اگر مشکوک به بیماری کرونا بودم چه کنم؟ نشانه های بیمار مبتلا به کرونا

به گزارش وبلاگ به آبادی، علائم و نشانه های بیمار مبتلا به کرونا یا همان سندرم حد تنفسی کرونا ویروس 2 را می شناسید؟ اصلا می دانید تفاوت علایم بیماری کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی چیست؟ می دانستید با توجه به شیوع کرونا و اپیدمی شدن آن در ایران در حال حاضر باید هر علامت سرماخوردگی را کرونا به حساب بیاوریم اما لازم نیست به پزشک مراجعه کنیم؟ در مجله خبرنگاران به شما می گوییم اگر مشکوک به بیماری کرونا بودید باید چه کارهایی انجام دهید و از کجا بفهمیم سرما خورده ایم، آنفولانزا داریم یا نشانه های بیمار مبتلا به کرونا را داریم.

اگر مشکوک به بیماری کرونا بودم چه کنم؟ نشانه های بیمار مبتلا به کرونا

چه افرادی مشکوک هستند؟ بیمار مبتلا به کرونا چه نشانه هایی دارد؟

هر فردی که علائم بیماری کرونا (تب، سرفه، کاهش بویایی، خستگی شدید، درد بدن، تنگی نفس، سر درد، سرگیجه، گلو درد، لرز، اسهال و استفراغ داشته باشد مشکوک به بیماری کرونا است. یادتان باشد در حال حاضر با توجه به اپیدمی و شرایط کرونا نمی توان بین علائم بیماری کرونا، آنفولانزا و سرماخوردگی تفاوت قائل شد.

از سوی دیگر داشتن تنها یک یا دو علامت از بیماری کرونا گاهی می تواند علائم بیماری های شایع دیگری مثل حساسیت فصلی باشد. اما ممکن است برخی علائم بیماری کرونا زودتر بروز کند و سپس علائم دیگری یک به یک اضافه شوند.

کاهش حس بویایی، اسهال، تهوع، لرز شدید، خستگی شدید و بدن درد می توانند از علائم زودهنگام بیماری باشند.

اگر تب، اسهال یا استفراغ و … داشته باشیم کرونا داریم؟

*تب می تواند علامتی دیررس در بیماری باشد یا اصلا رخ ندهد. پس نداشتن تب به معنای نداشتن کرونا نیست. اما وجود تب به تنهایی و بدون هیچ علامت دیگری نیز شک به ابتلا به کرونا را در ما ایجاد می نماید.

*اگر آبریزش بینی، عطسه ممتد، سرفه، تنگی نفس، کاهش بویایی و یا سردرد دارید در صورتی که نگران هستید با سامانه 4030 تماس بگیرید.

*اگر فقط یک یا دو علامت از موارد گفته شده در بالا را دارید که مطمئن نیستید در اثر مشکل دیگری مثل آلرژی فصلی ایجاد شده تا 4 روز خودتان را قرنطینه کنید تا مطمئن شوید علائم دیگری بروز پیدا نمی نمایند.

*اگر نقص ایمنی، تنگی نفس، تب بالای 38.7، بیماری زمینه ای، تب بیشتر از 5 روز، تشدید قابل توجه سرفه، خلط دار شدن سرفه و یا کاهش سطح هوشیاری داشتید به پزشک مراجعه کنید.

*اگر مشکوک به بیماری کرونا هستید حداقل 7 روز از آغاز علائم و یا 48 ساعت بعد از رفع شدن علائم تب، سرفه، عطسه، اسهال و استفراغ در اتاقی مجزا در خانه قرنطینه باشید.

*اگر کاهش حس بویایی و از بین رفتن مزه غذا بدون گرفتگی و آبریزش بینی دارید ممکن است علائم دیگر بیماری کرونا را پیدا نکنید. در این صورت از زمان کاهش حس بویایی حداقل 7 روز قرنطینه در اتاقی مجزا را رعایت کنید.

*با توجه به امکان احتمال بیماری حتی بعد از بهبودی قرنطینه را تا 14 روز بعد از رفع شدن تمام علائم و نشانه ها ادامه دهید و مراقبت باشید با دیگران تماس نداشته باشید.

*ما هنوز نمی دانیم اگر کسی یک بار به بیماری کرونا مبتلا شد باز هم مبتلا خواهد شد یا خیر. آمار در این زمینه اندک است بنابراین ضروری است بعد از بهبودی احتیاطات گفته شده را از سر بگیرید.

منبع: افق کوروش

به "اگر مشکوک به بیماری کرونا بودم چه کنم؟ نشانه های بیمار مبتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر مشکوک به بیماری کرونا بودم چه کنم؟ نشانه های بیمار مبتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید