برگزاری جشنواره برداشت آفتابگردان روغنی در شهرستان شوط

جشنواره برداشت آفتابگردان روغنی در شهرستان شوط واقع در استان آذربایجان غربی، با عنوان جشنواره یاغلی گونه باخان با حضور مردم و مسئولین و نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی بر پاشد.

برگزاری جشنواره برداشت آفتابگردان روغنی در شهرستان شوط

به گزارش میرا ث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی، عبدالهی فرماندار شوط ضمن اشاره به ظرفیت های گردشگری شهرستان گفت: ما قصد داریم شهرستان شوط را با انواع محصولات طبیعی و سالم به عنوان برند در یک روستا به گردشگران معرفی کنیم.

او اضافه نمود: شهرستان شوط با سطح زیر کشت و فراوری بیش از چهار هزار تن دانه های روغنی آفتابگردان در استان حائز رتبه نخست هست که می تواند فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران درزمینه صنایع فراوریی و بسته بندی باشد.

حمزه لو معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ماکو در ادامه به برگزاری جشنواره های مختلف گردشگری ازجمله جشنواره های روستایی اشاره نمود و گفت: سازمان منطقه آزاد در راستای توسعه گردشگری طبیعی و بالا بردن سطح مالی روستائیان و کشاورزان از برنامه های فرهنگی این حوزه حمایت می نماید.

او گفت: کوشش تمام مسئولین در سطح شهرستان های سه گانه ماکو، شوط و پلدشت به راین است که برای هر شهرستان نوعی خاص از محصول کشاورزی را برند معرفی نماید و این برند برای مردم به سرمایه و ثروت تبدیل گردد.

حمزه لو با اشاره به این که بیشترین زیان و ضربه به کشاورزان در مرحله داشت و فروش محصولات وارد می گردد و دلالان بازار این فرصت را از کشاورزان زحمت کش می گیرند، اضافه نمود: کوشش داریم با توسعه زنجیره های لازم و آموزش و ترویج آن، کشاورزان منطقه را بدون واسطه با مصرف کنندگان کلان و خرد آشنا کنیم تا این قشر بتواند از درآمد مناسب و عواید کوشش هایشان بهره مند شوند

اجرای موسیقی سنتی آشیقی، شعرخوانی، آیین تاپالا چیپماق توسط بانوان قالابوم بالباس سنتی، نمایشگاه محصولات بومی گونه باخان یاغی و ... از برنامه های دیگر جشنواره بود.

در این برنامه که بیش از 500 نفر در آن شرکت داشتند از بعضی کشاورزان ممتاز شهرستان با اهدای لوح تقدیر شد.

منبع: میراث آریا

به "برگزاری جشنواره برداشت آفتابگردان روغنی در شهرستان شوط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشنواره برداشت آفتابگردان روغنی در شهرستان شوط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید