جلا دهنده های طبیعی را بشناسید

به گزارش وبلاگ به آبادی، از زمان های دور که شوینده های شیمیایی برای تمیز کردن سطوح مختلف وجود نداشت، از مواد طبیعی مانند آبلیمو برای جلا دادن موارد مختلف در آشپزخانه استفاده می شد.

جلا دهنده های طبیعی را بشناسید

به گزارش وبلاگ به آبادی به نقل از گروه وبگردی وبلاگ به آبادی، همواره لازم نیست برای تمیز کردن و جلا دادن وسایل خانه از انواع و اقسام مواد شیمیایی بهره ببرید. بسیاری از مواد طبیعی که تقریباً در هر خانه ای یافت می شوند علاوه بر خواصی که همه از آن مطلع هستند، ویژگی ها و کاربرد های دیگری نیز دارند.

سرکه سفید مانند کلر خاصیت پاک کنندگی و قابلیت ضدعفونی کردن دارد. با اضافه کردن چند قطره روغن زیتون به یک چهارم فنجان سرکه و کمی نمناک کردن دستمال گردگیری با این محلول می توانید بسیار بهتر اشیای منزل را تمیز کنید.

جوش شیرین نیز قابلیت پاک کنندگی بسیار زیادی دارد. برای بهتر تمیز کردن ظروف بسیار چرب می توانید یک ظرف عظیم را پر از آب کنید و به ازای هر پنج لیتر آب نصف فنجان جوش شیرین به آن بیفزایید و سپس ظروف چرب را در آن غوطه ور کنید. همچنین برای کندن جرم های چسبیده به کتری یا سایر ظروف می توانید آن ها را پر از آب نموده و به ازای هر لیتر آب دو قاشق غذاخوری جوش شیرین به آن اضافه کنید. ظرف را روی شعله گاز بگذارید و صبر کنید تا محلول به نقطه جوش برسد. سپس ظرف را از روی گاز بردارید و صبر کنید تا مایع محتوی آن خنک گردد. در این صورت جرم های چسبیده به ظرف بسیار راحت تر جدا می شوند.

آب لیمو علاوه بر از بین بردن بوی نامطبوع می تواند برای تمیز کردن وسایل چوبی و مبلمان نیز مورد استفاده قرار گیرد. برای این کار کافیست به اندازه یک سهم آب لیمو و یک سهم روغن زیتون را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید. قبل از استفاده دقت کنید که در محلول آب لیمو و روغن زیتون از هم جدا نشده باشند و در این صورت، بار دیگر آن را خوب به هم بزنید. سپس این محلول را به میزان بسیار کم روی وسایل چوبی بمالید و بعد از یک تا دو دقیقه سطح چوب را با یک دستمال نرم و خشک پاک کنید. نمک نیز کاربرد های بسیار بیشتر از طعم دادن به مواد غذایی دارد.

با اضافه کردن نمک به آبلیمو می توانید از آن برای تمیز کردن مس بهره ببرید و سرکه و نمک نیز برای جلا دادن وسایل برنجی کاربرد دارد.

منبع: جام جم آنلاین

به "جلا دهنده های طبیعی را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلا دهنده های طبیعی را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید