خبرنگاران ادامه پیشروی ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان مأرب

به گزارش وبلاگ به آبادی، تهران - خبرنگاران- منابع میدانی چهارشنبه شب از پیشروی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در غرب استان مارب خبر دادند.

خبرنگاران ادامه پیشروی ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان مأرب

به گزارش وبلاگ به آبادی از المیادین، یک مسؤول میدانی در این باره خاطرنشان کرد، در ادامه پیشروی ارتش و کمیته های مردمی یمن، چندین مرکز در منطقه الدشوش در شهرستان صرواح در غرب استان مأرب به کنترل این نیروها در آمده است.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن پیشتر نیز منطقه العطیف واقع در همین منطقه از مأرب را به کنترل خود درآوردند.

سلطان السامعی عضو شورای سیاسی یمن اضافه نمود: تصمیم به آزادسازی مأرب از صنعاء گرفته شد و پس از آزادسازی این منطقه، به سمت استان های دیگری که در اشغال متجاوزان است پیشروی خواهیم کرد.

وی گفت: در این جنگ ائتلاف سعودی تنها ننگ را برای خود به ارمغان آورده و اعتبار سعودی و متحدانش درهم شکسته شد.

عضو شورای سیاسی یمن با بیان اینکه آمریکا، عربستان سعودی را در تجاوز به یمن درگیر کرد گفت: نیروهای مسلح، صدها هدف حساس در عمق خاک سعودی را شناسایی کردند که در صورت تداوم تجاوز و محاصره کشور مورد هدف قرار خواهند گرفت.

السامعی اضافه نمود: نیروهای سعودی درآستانه پیشروی نیروهای مسلح یمن از استان مأرب به استان های دورتر عقب نشینی نموده و مزدوران سعودی نیز پایگاه مردمی در استان های تحت اشغال ندارند.

وی تأکید کرد، ائتلاف سعودی مجبور به متوقف کردن جنگ خواهد شد و چاره دیگری ندارد. آن ها به این باور رسیده اند که شکست یمنی ها غیر ممکن است.

درگیری ها در استان مأرب یمن از 2 ماه پیش میان نیروهای دولت نجات ملی یمن و نیروهای دولت مستعفی این کشور که مورد حمایت ائتلاف سعودی هستند، شروع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ادامه پیشروی ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان مأرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ادامه پیشروی ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان مأرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید