درخواست کمانداران از داورزنی

در حاشیه بازدید داورزنی از اردوی تیروکمان، کمانداران از وی خواستند که به وضعیت سایت تیروکمان از نظر ساخت خوابگاه، وضعیت سرمایشی و گرمایشی و تامین امکانات لازم رسیدگی نمایند.

درخواست کمانداران از داورزنی

به گزارش خبرنگاران، در حاشیه بازدید امروز یکشنبه سوم آذرماه محمدرضا داورزنی از سایت تیروکمان، کمانداران از معاونت ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان خواهان رسیدگی به وضعیت سایت تیروکمان شدند و از شرایط نامناسب سایت، نبود خوابگاه و همچنین شرایط نامناسب سرمایشی و گرمایشی سایت انتقاد کردند.

در این مراسم نیما محبوبی نماینده تیم کامپوند مردان به داورزنی گفت: شرایط خوابگاه سایت تیروکمان الان به گونه ای است که ما محلی برای استراحت نداریم. قبل از بازی های آسیایی جاکارتا وزارت ورزش و جوانان یکسری تجهیزات در اختیار کمانداران گذاشت که جای تشکر و قدردانی دارد. امیدوارم که این یاری ها همچنان تداوم داشته باشد و ما بتوانیم در آینده نزدیک شاهد خوابگاه مناسبی در سایت تیروکمان باشیم.

زهرا دهقان نماینده ریکرو بانوان نیز در این مراسم به داورزنی درباره نداشتن محلی برای اسکان دختران کماندار اشاره نمود و اضافه کرد: در شأن ملی پوشان نیست که محل مناسبی برای استراحت بعد از انجام تمرینات در محل سایت تیروکمان نداشته باشند. اگر شما نگاه پدرانه به کمانداران داشته باشید متوجه این موضوع می شوید. من امید دارم که هر چه سریعتر وزارت ورزش به وضعیت سایت تیروکمان سروسامان بدهد.

مجید احمدی سرمربی تیم کامپوند نیز با اشاره به نبود وسایل سرمایشی و گرمایشی در سایت تیروکمان به داورزنی اضافه کرد: کمانداران واقعا در شرایط بسیار سختی در سایت تیروکمان تمرین می نمایند. ما در سال آینده مسابقات بسیار مهمی را پیش رو داریم. از شما تقاضا می کنم در ابتدا با توجه به گران شدن دلار تجهیزات لازم را برای کمانداران تهیه کنید و همچنین وسایلی همچون تیر که لازمه کار کمانداران است را در اختیار ورزشکاران قرار دهید. به نظر می رسد باید وزارت ورزش بودجه جداگانه ای از نظر تهیه تجهیزات در اختیار فدراسیون تیروکمان قرار دهد تا ورزشکاران بدون دغدغه خود را برای مسابقات کسب سهمیه المپیک که سال آینده برگزار خواهد شد، آماده نمایند. کمانداران اگر از نظر مالی و تجهیزاتی حمایت شوند قطعاً می توانند نتایج گذشته را دوباره تکرارنمایند.

مجید میررحیمی سرمربی تیم ملی ریکرو با بیان اینکه کمانداران به خاطر گرانی تجهیزات در مضیغه هستند، اضافه کرد: با توجه به اینکه سال آینده مسابقات مهمی را پیش رو داریم برای حضور موفق در مسابقات قهرمانی دنیا برای کسب سهمیه المپیک 2020 کمانداران باید تدارکات برون مرزی ببینند تا بتوانند در شرایط بسیار خوبی ضمن کسب سهمیه، خود را برای مسابقات آینده آماده نمایند. البته هدف ما تنها کسب سهمیه نیست بلکه ما به دنبال آن هستیم تا به نتیجه مطلوبی در المپیک دست پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: من از شما تقاضا دارم نگاه ویژه ای به تیروکمان داشته باشید تا این رشته دوباره به صندلی قبلی خود بازگردد.

در ادامه این مراسم داورزنی ضمن خسته نباشید به کمانداران اظهار کرد: یکی از دلایلی که ما به دنبال آن هستیم تا فدراسیون تیروکمان در سایت مستقر گردد رسیدگی به مسائل کمانداران و تامین امکانات لازم برای ورزشکاران این رشته است. بدون شک با استقرار فدراسیون تیروکمان بسیاری از مسائل در سایت تیروکمان مرتفع خواهد شد. ما به دنبال این هستیم تا بتوانیم هر چه سریعتر فدراسیون تیروکمان در سایت مستقر گردد تا بتوانیم شرایط بهتری را برای کمانداران مهیا کنیم.

وی گفت: اگر ما انتظار کسب مدال از کمانداران در مسابقات آسیایی و دنیای داریم، باید تجهیزات لازم را برای کمانداران فراهم کنیم تا مسائل آنها کاهش پیدا کند. کماندار نباید دغدغه خواب و غذا و تجهیزات داشته باشد، بلکه باید دغدغه آنها تمرینات و حضور موفق در مسابقات باشد.

وی ادامه داد: خانواده ها گناه نکرده اند که بخواهند هزینه ورزشکاران خود را برای رفت و آمد و اعزام ها فراهم نمایند. من شنیده ام که برخی خانواده ها برای اعزام کمانداران خود مجبورند 5 تا 10 میلیون تومان هزینه نمایند تا ورزشکار بتواند در یک رقابتی شرکت کند. این وظیفه خانواده ها نیست و شأن نظام جمهوری اسلامی نیست. اینکه خانواده ای گله مند می گردد هزینه رفت و آمد و تجهیزات امکانات فرزندش برای حضور در مسابقات زیاد است در شأن نظام نیست. ما نباید بار مالی به خانواده ها ایجاد کنیم. این وظیفه وزارت و فدراسیون است که شرایط را به گونه ای فراهم نمایند تا کماندار بتواند بدون دغدغه در مسابقات مختلف شرکت کند.

داورزنی توضیح داد: کوشش وزارت ورزش و جوانان بر این است تا با حمایت فدراسیون و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی هر چه سریعتر برای کمانداران کمپ مناسبی درست نمایند و به وضعیت سایت تیروکمان از نظر ساخت خوابگاه ساماندهی لازم را بدهد. ما باید خوابگاهی که چند سال است به حال خود رها شده را زودتر به اتمام برسانیم و فضایی که در سایت تیروکمان از نظر ضایعات در آن ایجاد شده را به شرایط مطلوبی برسانیم. باید شرایط مناسبی را برای دختران کماندار ایجاد کنیم تا دیگر دغدغه ای از نظر خوابگاه نداشته باشند.

معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در سرانجام گفت: اگر ما توقع مدال از تیروکمان داریم باید حداکثر امکانات لازم را نیز برای کمانداران تامین کنیم تا مسئله ای برای انجام تمرینات و آماده سازی خود برای شرکت در مسابقات نداشته باشند. کوشش ما بر این است که با استفاده از منابع مالی سایر ظرفیت های کشور بتوانیم شرایط خوبی را مهیا کنیم و به سفرهایی که ضروری است کمانداران را اعزام کنیم تا خود را برای مسابقات کسب سهمیه المپیک آماده نمایند و حضور قدرتمندی داشته باشند. من از شعبانی بهار انتظار دارم که هر چه سریعتر با حمایت وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بتواند به وضعیت سایت تیروکمان سریعتر سامان دهد. البته این مساله را در شورای معاونین وزارت ورزش که دکتر سلطانی فر و فرامرزیان معاونت مالی و پشتیبانی وزارت ورزش حضور دارند مطرح خواهم کرد تا ظرف یک سال آینده بتوانیم کمپ مناسب برای کمانداران ایجاد کنیم و خوابگاه آنها را احداث کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "درخواست کمانداران از داورزنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست کمانداران از داورزنی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید