دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر شد

به گزارش وبلاگ به آبادی، تمام دفترچه های راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی در پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبان های خارجی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر شد

به گزارش مهر، برای گروه های آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی و فنی دفترچه های جداگانه و برای گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی یک دفترچه مشترک و برای همه رشته های بدون آزمون در همه گروه های آزمایشی یک دفترچه مشترک منتشر شده است.

دفترچه راهنمای گروه آزمایشی علوم انسانی در این لینک قابل مشاهده است.

دفترچه راهنمای گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در این لینک قابل مشاهده هستند.

دفترچه راهنمای گروه آزمایشی علوم تجربی در این لینک قابل مشاهده است.

دفترچه راهنمای گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی در این لینک قابل مشاهده است.

بخش پیوست های دفترچه راهنمای انتخاب رشته در این لینک قابل مشاهده هستند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی برای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سال 1401 حاوی تمامی شرایط و ضوابط اختصاصی رشته های مختلف تحصیلی دوره های روزانه، شبانه، مجازی، پردیس خودگردان و شهریه پرداز، دانشگاه پیغام نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی اعم از با آزمون و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی بدون آزمون است.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی برای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سال 1401 حاوی توضیحاتی درباره نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته به وسیله داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته در هر یک از دوره های فوق هستند و بعلاوه نحوه تکمیل کردن فرم انتخاب رشته ارائه شده است.

داوطلبان پس از اطمینان از صحت کدرشته محل های انتخابی از دوشنبه شب 17 مرداد تا روز شنبه مورخ 22 مرداد بر اساس دستورالعمل نحوه انتخاب رشته نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.

پس از تائید نهایی کدرشته های انتخابی به وسیله متقاضی، شماره 15 رقمی به وسیله سیستم به عنوان رسید انتخاب رشته در اختیار متقاضی قرار داده خواهد شد. این رسید پس از انجام کامل مراحل و ارسال اطلاعات در یک صفحه مجزا ارائه می گردد.

داوطلبان باید توجه داشته باشند که فقط یک بار اجازه انتخاب رشته به هر فرد داده می گردد و تا انتها مهلت قانونی امکان ویرایش وجود دارد.

درخواست های اشتباه در انتخاب رشته در سازمان سنجش قابل آنالیز نیست ضروری است داوطلبان در کنترل دقیق رشته های انتخابی و درج آن ها در فرم انتخاب رشته دقت لازم را به عمل آورند.

مسئولیت درج و ثبت نهایی رشته محل ها در فرم انتخاب رشته با شخص داوطلب است و هیچ ادعایی مبنی بر اشتباه متصدی کافی نت یا مشاور انتخاب رشته در این زمینه قابل پذیرش نخواهد بود.

نتایج اولیه کنکور سراسری 1401 از 11 مرداد 1401 روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته و داوطلبان می توانند با وارد کردن اطلاعات مورد احتیاج، کارنامه نتیجه اولیه خود را مشاهده نمایند.

کنکور سال 1401 در روز های 8 تا 11 تیرماه 1401 در 417 شهر و بخش و شهرستان کشور و 17 حوزه خارجی در 15 کشور جهان و تعداد 615 حوزه امتحانی اصلی و تعداد 2 هزار و 911 حوزه فرعی برگزار شده است.

تعداد داوطلبان کنکور سراسری سال 1401 یک میلیون و 489 هزار و 220 نفر بود که از این تعداد یک میلیون و 176 هزار داوطلب واقعی در کنکور سراسری 1401 شرکت نموده بودند.

از میان داوطلبان کنکور تعداد یک میلیون و 308 هزار داوطلب در جلسه آزمون حاضر و 12 درصد داوطلبان غایب بودند.

از تعداد یک میلیون و 308 هزار داوطلب حاضر در آزمون تعداد یک میلیون و 157 هزار نفر معادل 89 درصد در دوره ها و رشته های با آزمون مجاز به انتخاب رشته شدند.

زمان ثبت نام و انتخاب رشته محل برای داوطلبانی که در کنکور شرکت ننموده اند و می خواهند رشته ها و دوره های صرفاً با سوابق تحصیلی را انتخاب نمایند از 18 مرداد شروع می گردد و تا 23 مرداد ادامه دارد.

نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 هفته آخر شهریورماه اعلام می گردد و کارنامه تمامی داوطلبان در هفته اول مهرماه منتشر می گردد.

ظرفیت پذیرش در کنکور سراسری 1401 حدود 503 هزار نفر است که 167 هزار نفر به وسیله رشته های با آزمون و 336 هزار نفر به وسیله رشته های صرفاً با سوابق تحصیلی پذیرفته می شوند.

منبع: فرارو

به "دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید