رونمایی از دو طرح عظیم فدراسیون همگانی برای سال جدید

به گزارش وبلاگ به آبادی و به نقل از فدراسیون ورزشهای همگانی، نشست مشترک روسای فدراسیون های روستایی و عشایری، زورخانه ای و پهلوانی و همگانی صبح امروز یکشنبه با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان برگزار گردید.

رونمایی از دو طرح عظیم فدراسیون همگانی برای سال جدید

در این نشست افشین ملایی با اشاره به برنامه ها و اولویت هایی که برای فدراسیون ورزشهای همگانی در نظر گرفته شده بود گفت: یکی از اصلی ترین ماموریت هایی که به فدراسیون همگانی داده شد حرکت به سوی اجرای پروژه های ملی مشترک است. در این راستا تفاهم نام های بسیار خوبی با دستگاه ها و سازمان های مرتبط امضا شده است که باید در سال جدید به سمت اجرای این برنامه ها برویم.

ملایی با ارائه آماری از میزان مرگ و میر در دنیا بر اثر کم تحرکی که ایران هم در این آمار سهم دارد اعلام نمود: هدف و اولویت اصلی فدراسیون ورزشهای همگانی کاهش کم تحرکی ملی و حرکت به سمت تحقق شعار سال جاری با عنوان بهره وری نیروی کار ایران با ورزش همگانی است.

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی با تاکید بر شروع فرایند تعاملات بین بخشی در جهت تحقق اهداف این فدراسیون از سال جدید گفت: برای رسیدن به اهداف مان دو محور را در دستور کار قرار داده ایم که یکی حمایت طلبی از وزارت ورزش و یکی هم مشارکت طلبی از سایر ارگان ها و سازمان ها برای اجرای طرح هایمان است.

وی تاکید نمود: با چهار عنوان اصلی ترین پروژه هایی که قابلیت کار مشترک دارند را در دستور قرار داده ایم. آگاهی بخشی به افکار عمومی، دوره رهبران سبک زندگی فعال برای تربیت مدیر درحوزه همگانی، برگزاری فیلم های کوتاه ورزش همگانی و پویش قهرمانان اراده برای جوانان چاق کشور را در خواهیم داشت.

افشین ملایی با اشاره به کوشش برای فراهم کردن زیر ساخت های ورزش همگانی در دستگاه ها و سازمان های مختلف گفت: اگر بتوانیم اعتبارات لازم را فراهم کنیم کوشش خواهیم کرد استانداردهای لازم برای محیط فعال ورزش در بیمارستان ها، زندان ها و مدارس را فراهم کنیم.

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی با اشاره به راه اندازی پویش جدید در این فدراسیون برای سال جدید گفت: در بخش مردم فعال پویش پیاده روی را به عنوان یک طرح عظیم سال 1400 در نظر گرفته ایم. لیگ یوگا، جشنواره ملی گردش و ورزش، جشنواره ملی مهد کودک ها، لیگ تندرستی و طرح ملی نشاط را خواهیم داشت.

افشین ملایی در تشریح بیشتر طرح پیاده روی گفت: برای نهادینه شدن سبک زندگی فعال 11 گروه مخاطب را در نظر گرفته ایم. در سه روز خاص از سه هفته اول ترویج ورزش را برای یک گروه خاص مد نظر خواهیم داشت. در این طرح جامعه هدف یک روز را به عنوان مشارکت در این طرح انتخاب خواهد نمود و با ثبت نام در کمپین پیاده روی به ورزش و پیاده روی خواهد پرداخت و فعالیت 5 هزار گام را به ثبت برسانند و مجموع این آمار برایشان ثبت خواهد شد که در نهایت نفرات برتر انتخاب خواهند شد. حداقل اعتباری که برای این طرح در نظر گرفته شده حداقل 2 میلیارد تومان است که باید بتوانیم تامین کنیم.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی از برگزاری لیگ مینی فوتبال به عنوان دومین طرح عظیم این فدراسیون در سال جدید نام برد و گفت: ثبت نام برای حضور در این لیگ رایگان است و برای دو رده سنی آقایان (بالای 18 سال) و بانوان (بالای 15) سال در نظر گرفته شده است. پیش بینی ما این است که حدود 100 هزار تیم در مینی فوتبال محلات شرکت نمایند و پس از برگزاری مسابقات در رده های مختلف در نهایت برترین ها به تیم ملی خواهند رسید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رونمایی از دو طرح عظیم فدراسیون همگانی برای سال جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از دو طرح عظیم فدراسیون همگانی برای سال جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید