سرقت های سریالی به بهانه تست کرونا

به گزارش وبلاگ به آبادی، اعضای باندی که به بهانه انجام تست کرونا در منزل دست به سرقت می زدند، به دام افتادند و به ارتکاب دزدی در شهر های مختلف اعتراف کردند.

سرقت های سریالی به بهانه تست کرونا

به گزارش شرق، تحقیقات برای دستگیری اعضای این باند زمانی شدت گرفت که مردی مسن به پلیس همدان اطلاع داد سه مرد و یک زن بعد از راه یافتن به خانه او اموالش را غارت نموده اند. مأموران با شنیدن حرف های پیرمرد فهمیدند سارقان او را در خیابان شناسایی و خود را مأمور بهداشت معرفی نموده اند. آن ها با این ترفند پیرمرد را سوار خودرو نموده و همراه او به خانه اش رفته بودند. سپس با سرگرم کردن این مرد و همسر سالخورده اش دست به سرقت زدند و به سرعت متواری شدند.

مرد مال باخته شرح داد سارقان از خانه او شش حلقه النگوی طلا و چهار تخته فرش یک متری سرقت کردند. او همچنین گفت مشخصات خودروی پژو پارس متهمان را به خاطر سپرده است. مأموران بعد از اینکه مشخصات خودروی متهمان را در اختیار گرفتند، کوشش خود را برای دستگیری اعضای این باند شروع کردند و حین انجام تفحص های پلیسی پی بردند متهمان قبلا نیز در همدان مرتکب چند سرقت به همین شیوه شده و سپس از شهر فرار نموده بودند. درحالی که مشخصات خودروی سارقان به پلیس شهر های مختلف اعلام شده بود، در نهایت معلوم شد این اتومبیل در خیابانی در بروجرد کشف شده است.

پلیس بروجرد گزارش داد این اتومبیل تصادف نموده و دچار نقص فنی شده است. بعد از این اتفاق سرنشینان آن منتظر حضور پلیس و تعمیرکار نمانده و خودرو را جا گذاشته و گریخته اند. به این ترتیب مهم ترین سرنخ از متهمان از بین رفت، با این حال تحقیقات ادامه یافت تا اینکه بالاخره اعضای باند با ترفند های پلیسی شناسایی شدند و به دام افتادند. آن ها که در همدان مرتکب چهار فقره سرقت شده بودند، در بازپرسی ها اعتراف کردند در استان های قم، سمنان و خراسان رضوی نیز مرتکب سرقت های متعددی با این شیوه و شگرد شده اند.

یکی از متهمان گفت: ما زنان و مردان سالخورده را شناسایی می کردیم و با معرفی خودمان به عنوان مأمور بهداشت به آن ها می گفتیم می توانیم در خانه از آن ها تست کرونا بگیریم. به این ترتیب وارد خانه ها می شدیم و اشیای باارزش را سرقت و سریع فرار می کردیم. طعمه های ما، چون مسن بودند نمی توانستند در برابر ما مقاومت نمایند. ما در این دزدی ها هیچ سرنخی از خودمان به جا نمی گذاشتیم و به همین دلیل هم احتمال نمی دادیم شناسایی و دستگیر شویم. بنا بر این گزارش، متهمان درحال حاضر در بازداشت هستند و تحقیقات از آن ها برای افشای سایر جرائم احتمالی شان همچنان ادامه دارد.

منبع: فرارو

به "سرقت های سریالی به بهانه تست کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت های سریالی به بهانه تست کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید