سریال ماه رمضان در آستانه توقیف؛ گوهر خیراندیش ممنوع التصویر شد؟

به گزارش وبلاگ به آبادی، تسنیم نوشت: خبری در فضای مجازی کنداکتور رمضانی سیما را تحت الشعاع قرار داد: توقیف زیرخاکی. سریالی که جلیل سامان کارگردانی نموده و بازیگران صاحب نامی هم دارد. تیزر این سریال و اخبار مربوط به آن بار ها از تلویزیون و رسانه های جمعی پخش شده و مردم در جریانش قرار گرفته اند. سؤال بسیاری این است که چرا توقف؟

سریال ماه رمضان در آستانه توقیف؛ گوهر خیراندیش ممنوع التصویر شد؟

توقیف احتمالی زیرخاکی ربطی به محتوا و ممیزی ندارد و شاید با کوتاه شدن بعضی سکانس های مرتبط با حضور خانم بازیگر مشکل حل نگردد. هنوز رسماً جایگزینی برای این سریال و نرسیدن آن به پخش شبکه 1 نرسیده است و مسئولین مربوطه هم اعلام سکوت نموده اند. اما ظاهراً برمی گردد به رفتار حاشیه ساز گوهر خیراندیش بازیگر این سریال که چندی پیش به مراسم خارج از عرف ازدواج دخترش در خارج از کشور رفته بود. تا این لحظه معین نیست زیرخاکی رنگ آنتن رمضانی را می بیند یا خیر؟

به نظر می رسد آنطور که خبردار شدیم تلویزیون در حال تصمیم گیری است، اما چند سؤال درباره حاشیه های زیرخاکی به ذهن می رسد. آیا تلویزیون پیش بینی برای جلوگیری از رفتار های نا به هنجار بازیگران سریال ها داشته است؟ شواهد نشان می دهد سیمافیلم در قرارداد هایی با تیم سازنده، چه کار اولی ها و چه حرفه ای ها تعهداتی می گیرد یعنی ضوابطی تنظیم می گردد تا اجازه رفتار های نا به هنجار و خلاف عرف نداشته باشند.

ضبط سکانس های مربوط به گوهر خیراندیش تمام شده بود و برای مراسم دخترشان به خارج از کشور رفته اند؛ آیا کاری که هزینه چند میلیاردی با کارگردان و بازیگران صاحب نام ساخته شده و مربوط به انقلاب اسلامی است باید به تاوانِ، رفتار غیراصولی و غیرحرفه ای بازیگرش پخش نگردد؟ سریالی که غیرمستقیم و زیرپوستی حکومت پهلوی و ماهیت آن را افشا نموده است. کاری که با این هدف گیری درست آمده آیا تصمیم منطقی است که با این هزینه میلیاردی که از بیت المال شده، سریال به راحتی کنار گذاشته گردد. یا بهتر است که از این سرمایه کشور و تلویزیون در شرایطی که به علت کرونا حادث شده مردم از دیدن یک اثر هنری، با پیغام ارزشمند محروم شوند.

به نظر می رسد که اپوزیسیون از پخش نشدن این کار شاد می گردد، چون عوامل زیرخاکی به دنبال افشای ماهیت پهلوی بوده اند. در واقع پخش یا عدم پخش آن بازی دو سر باخت است. حالا تلویزیون اقدام جبرانی اش چه می تواند باشد طبق قراردادی که دارد از بازیگر مربوطه شکایت کند که باعث حاشیه ساز شدن این سریال شده است؟ و این پرسش را داریم که مسئولین رسانه ملی آیا در این جهت پیگیری های حقوقی و شکایت علیه بازیگر مربوطه نموده اند تا جلوی رفتار هایی مشابه را که ممکن است حتی برای هر سریال در حال پخش دیگری رخ بدهد گرفته گردد؟

ظاهراً شرایط یادآور این ضرب المثل است گنه کرد در بلخ آهنگری/ که شوشتر زدند گردن مسکری. بهتر است مدیران تلویزیون بدون تسلیم شدن به حاشیه سازی ها با یک تصمیم منطقی و به نفع بیت المال با بازیگر خاطی برخورد نمایند و دیگر با چنین فرد یا افرادی همکاری ننمایند تا اینکه از پخش 30 قسمت یک سریال یعنی بیش از 1000 هزار فراوری صرف نظر نمایند.

شنیده ها حکایت از آن دارد که سیمافیلم تمهیدات لازم را در این زمینه اندیشیده است.

منبع: فرارو

به "سریال ماه رمضان در آستانه توقیف؛ گوهر خیراندیش ممنوع التصویر شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریال ماه رمضان در آستانه توقیف؛ گوهر خیراندیش ممنوع التصویر شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید