سفر مشکوک یک تور ایرانی به کرواسی

به گزارش وبلاگ به آبادی، قرار بود هفته اول فروردین ماه حدود 200 نفر از ایران به کرواسی بروند. مجری تور پیش بینی می کرد که دست کم نیمی از متقاضیان این تور ویزا بگیرند، اما سفارت کرواسی برای هیچ یک از این مسافران ویزا صادر نکرد. قضیه کمی عجیب بود.

سفر مشکوک یک تور ایرانی به کرواسی

ماجرای تور 200 نفره به کشور کرواسی را مهدی عنبر، معاون گردشگری استان تهران گفت و اضافه کرد:

از وقتی در جریان این تور قرار گرفتیم، این احتمال داده شد مسافرانی که با این تور به کرواسی می فرایند دیگر به ایران برنگردند؛ چون این کشور مرز شینگن است، ضمن آنکه بهار اصلا فصل مناسبی برای سفر به آنجا نیست، چون هوای بسیار سردی دارد. از طرف دیگر چرا باید پنج شش میلیون تومان بدهند و به کرواسی بفرایند، در حالیکه با همین پول مقصد مناسب تر دیگری را در این فصل می توانستند انتخاب نمایند.

وی ادامه داد:

با وجود چنین احتمالاتی پیش از آغاز تور، مجری را خواستیم تا اقدامات صورت گرفته و قراردادهایش را با هتل ها و شرکت های هواپیمایی در کرواسی ارائه دهد که آن موقع پیش بینی می کرد از 120 مسافر تور اول، حدود 70 نفر به دریافت ویزا پیروز شوند، تور دوم هم 120 نفر مسافر داشت که قرار بود هفتم فروردین ماه برگزار گردد، اما هیچ یک پیروز نشدند از سفارت کرواسی ویزا بگیرند. در پیگیری های بعدی، آژانس مذکور صحت این موضوع را تایید کرد.

به گفته عنبر، طبق ضوابط اگر آژانس پیروز به دریافت ویزا نشده باشد، باید عین هزینه تور را به مسافر برگرداند. مجری تور گفته که تا کنون غیر از 12 نفر، با بقیه مسافران تورِ کنسل شده کرواسی، تسویه حساب نموده است. در این مرحله برخوردی با آژانس مذکور نشده، اما به محض آنکه شکایتی از مسافران این تور بابت تسویه حساب نکردن دریافت گردد، کمسیون رسیدگی به شکایات گردشگری استان تهران وارد عمل می گردد و طبق ضابطه برخورد می نماید.

معاون گردشگری تهران بعلاوه این احتمال را مطرح نمود که سفارت کرواسی با توجه به میانگین سنی مسافران به همان نتیجه گیری معاونت گردشگری تهران رسیده باشد و گفت:

شاید برای همین سفارتخانه ویزاها را صادر ننموده، چون احتمال می داده مسافران ایرانی تور قرار نیست برگردند. مجری تور هم قبلا گفته بود، سفارت کرواسی درخواست ویزای مسافران مجرد را تایید ننموده است.

عنبر بعلاوه شرح داد:

اگر مسافری به کشور برنگردد، از لحاظ فنی مسوولیتی متوجه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیست، چون هیچ قانونی و ضوابطی برای برخورد با آژانس عامل این جریان تعریف نشده است. اصلا تعیین نیست در چنین مواقعی کدام نهاد و سازمان باید وارد عمل گردد و چه برخوردی باید داشته باشد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "سفر مشکوک یک تور ایرانی به کرواسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر مشکوک یک تور ایرانی به کرواسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید