عینکی ها این خوراکی را حتما بخورند

به گزارش وبلاگ به آبادی، با مصرف این ماده غذایی قدرت دیدتان را به طور طبیعی چند برابر و سلامت قلبتان را تضمین کنید.

عینکی ها این خوراکی را حتما بخورند

به گزارش وبلاگ به آبادی از وبلاگ به آبادی، سوتلانا فوس، متخصص تغذیه در روسیه در مقاله ای مهمترین مواد غذایی را برای جلوگیری از بیماری قلبی و تقویت بینایی را کدو تنبل معرفی کرد.

وی اضافه کرد:کدو تنبل یکی از سالم ترین سبزیجاتی است که مواد فعال بیولوژیکی آن به از بین بردن کلسترول بد خون، بهبود تعادل نمک آب و عملکرد صاف قلب یاری می نماید. همچنین این صیفی می تواند تأثیر مفیدی بر کیفیت بینایی داشته باشد و از رشد سلول های سرطانی نیز جلوگیری کند.

سوتلانا فوس گفت: کدو تنبل زرد، نارنجی با سبزیجاتی از جمله هویج هم تراز است، زیرا از این صیفی محتوای بتاکاروتن را دارد به طوریکه می توان گفت این نوع از سبزیجات، بتاکاروتن را در بدن انسان به ویتامین A تبدیل می نمایند.

کدو تنبل نه تنها رشد و نمو بدن را کنترل می نماید بلکه می تواند بینایی چشم را در سطح مناسب حفظ کند.

سوتلانا فوس گفت: کدو تنبل یک آنتی اکسیدان طبیعی دارد که بدن را در برابر تأثیرات محیطی تهاجمی محافظت می نماید، البته مهمترین خاصیت این نوع از سبزیجات فرآیند سرکوب تبدیل سلول به سلول های بدخیم را برعهده دارد.

لازم به ذکر است؛ این صیفی حاوی مقدار زیادی نمک آهن و روی، مس و فسفر و همچنین مواد پکتینی است که عملکرد روده را در صورت یبوست بهبود می بخشد.

منبع: جام جم آنلاین

به "عینکی ها این خوراکی را حتما بخورند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عینکی ها این خوراکی را حتما بخورند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید