فؤاد حسین حامل پیغام شفاهی الکاظمی به روحانی بود

به گزارش وبلاگ به آبادی، وزارت خارجه عراق خاطرنشان کرد که وزیر خارجه این کشور در سفر دو روز اخیرش به تهران حامل پیغام نخست وزیر کشورش به رئیس جمهور ایران بود.

فؤاد حسین حامل پیغام شفاهی الکاظمی به روحانی بود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ به آبادی، وزارت خارجه عراق امروز دوشنبه درباره سفر اخیر فؤاد حسین وزیر خارجه عراق به ایران بیانیه ای صادرکرد.

در این بیانیه آمده است: فؤاد حسین حامل یک پیغام شفاهی از مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به حسن روحانی رئیس جمهور ایران بود؛ محور این پیغام، تحولات اخیر در منطقه، آنالیز مهم ترین اتفاقات احتمالی و بازتاب های آن بوده است.

در این بیانیه آمده است: وزیران خارجه ایران و عراق درباره روابط دو جانبه در همه سطوح مصاحبه کردند و حسین مواضع تهران در قبال عراق را ستود.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه عراق، وزیر خارجه عراق همچنین از مواضع تهران در همبستگی با بغداد قدردانی کامل را ابراز داشت.

فؤاد حسین وزیر امور خارجه عراق روز شنبه، پنجم مهر ماه در سفری از قبل اعلام نشده و دو ماه پس از سفر مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به منظور انجام ملاقاتی دو روزه و مصاحبه با مقامات جمهوری اسلامی ایران راهی تهران شد.

او در اولین ملاقاتش با حضور در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به مصاحبه پرداخت و بعد از آن هم با حسن روحانی رئیس جمهور و سپس محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ملاقات کرد. وزیر خارجه عراق قبل از ظهر روز یکشنبه نیز با حضور در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ملاقات و به مصاحبه نشست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فؤاد حسین حامل پیغام شفاهی الکاظمی به روحانی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فؤاد حسین حامل پیغام شفاهی الکاظمی به روحانی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید