مرغ به میزان احتیاج در بوشهر موجود است

به گزارش وبلاگ به آبادی، رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: مرغ در استان به مقدار کافی فراوری و عرضه می گردد و جوابگوی نیازهای مردم است.

مرغ به میزان احتیاج در بوشهر موجود است

به گزارش از ، محمد تقی منوچهری، رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر صبح امروز در مصاحبه با وبلاگ به آبادی با بیان اینکه یکی از قطب های فراوری گوشت مرغ در کشور استان بوشهر است بیان نمود: در این استان 217 مرغ داری فعال است که در هر دوره 6.5 میلیون قطعه جوجه ریزی می نمایند.

او ظرفیت جوجه ریزی واحد های مرغداری استان بوشهر را در سال افزون بر 21 میلیون قطعه جوجه دانست و اسم کرد: پارسال از 217 مرغداری استان بوشهر 38 هزار تن گوشت مرغ فراوری و به بازار عرضه شد.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به تکمیل حلقه های مهم فراوری گوشت مرغ در استان بوشهر اضافه کرد: علاوه بر 217 واحد مرغداری، کشتارگاه، فراوری جوجه یک روزه و مرغ مادر در استان بوشهر فراوری می گردد که احتیاجمندی های این واحد ها را تامین می نمایند.

منوچهری، با بیان اینکه کمبود گوشت مرغ در استان بوشهر وجود نداردادامه داد: سرانه مصرف گوشت مرغ در استان 28 کیلوگرم است که فراوری گوشت مرغ در واحد های مرغداری جوابگوی احتیاج استان بوشهر است.

او از توزیع روزانه بیش از 105 تن گوشت مرغ در بازار استان اطلاع داد و گفت: اکنون قیمت گوشت مرغ در بازار استان بر اساس قیمت معین شده هر کیلوگرم 24 هزار و 900 تومان عرضه می گردد.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر مقدار جوجه ریزی در مرغداری های استان در فروردین ماه را افزون بر 1.8 میلیون قطعه جوجه دانست و بیان نمود: بین 13 تا 20 اردیبهشت ممکن است به سبب زمان جوجه ریزی وقفه ای در عرضه گوشت مرغ ایجاد گردد، ولی از 22 اردیبهشت این مشکل رفع می گردد.

منوچهری، مقدار فراوری گوشت مرغ در فروردین را سه هزار تن دانست و اسم کرد: مقدار توزیع نهاده های واحد های مرغداری مطلوب است و نهاده ذرت و سویا براساس درخواست مرغداری ها به وسیله سامانه تهیه و توزیع می گردد.

او از راه اندازی نخستین واحد فراوری مرغ مادر گوشتی اطلاع داد و اضافه کرد: با افتتاح این پروژه 3 میلیون قطعه جوجه ریزی در هر دوره فراهم شده و وابستگی واحد های مرغداری های استان بوشهر به تامین جوجه یک روزه از دیگر نقاط قطع نموده است.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مرغ به میزان احتیاج در بوشهر موجود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرغ به میزان احتیاج در بوشهر موجود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید