ملی شدن روستای بسک فرصتی برای جذب گردشگر و شکوفایی اقتصادی منطقه است

به گزارش وبلاگ به آبادی، کننده تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: با ملی اعلام شدن روستای بسک در رشته ابریشم کشی، مردم این روستا باید سایر زیرساخت ها را در جهت جذب بیشتر گردشگر و بازارچه های صنایع دستی و سوغات آماده کنند تا برکات آن نصیب مردم محلی منطقه شود.

ملی شدن روستای بسک فرصتی برای جذب گردشگر و شکوفایی اقتصادی منطقه است

به گزارش وبلاگ به آبادی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، سعید باستانی امروز یکشنبه 14 مرداد، در نشستی با مردم روستای بسک با بیان این مطلب اضافه نمود: هر چند برکات ملی شدن روستا چند سال دیگر خود را نشان خواهد داد و مقدمه ای برای ثبت جهانی روستاست، اما اولین نتایج آن حفظ هنر قدیمی و سنتی ابریشم کشی و جلوگیری از مهاجرت جوانان است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید به تکمیل زنجیره تولید در حوزه ابریشم دراین روستا پرداخت زیرا تاکنون در روستا تا مرحله ابریشم کشی صورت می گرفت و اززاین پس باید موضوع ابریشم کشی و زریبافی را هم در دستور کار قرار داد چون سود اصلی در این بخش از زنجبره تولید است.

او وعده داد: موضوع بیمه هنرمندان را به طور جدی از طریق مجلس پیگیری می کنیم.

95 درصد مردم روستای بسک به شغل ابریشم کشی مشغول اند و این روستا از طریق معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشور بعنوان روستای ملی صنایع دستی در رشته ابریشم کشی معرفی شده است.

منبع: میراث آریا

به "ملی شدن روستای بسک فرصتی برای جذب گردشگر و شکوفایی اقتصادی منطقه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی شدن روستای بسک فرصتی برای جذب گردشگر و شکوفایی اقتصادی منطقه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید