نکات آرایشی مهم برای جوان تر نشان دادن چهره

به گزارش وبلاگ به آبادی، همه ما دوست داریم صورتی جوان و شاداب داشته باشیم. آرایش کردن تاثیر بسزایی در ظاهر ما دارد. برای آرایش کردن، همواره باید دو عنصر مهم سن و پوست را مد نظر قرار داده و بسته به آن، نوع آرایش خود را انتخاب کنید. اگر مراقب نباشید حتی ممکن است پیرتر به نظر برسید.

نکات آرایشی مهم برای جوان تر نشان دادن چهره

همه ما دوست داریم صورتی جوان و شاداب داشته باشیم. آرایش کردن تاثیر بسزایی در ظاهر ما دارد. برای آرایش کردن، همواره باید دو عنصر مهم سن و پوست را مد نظر قرار داده و بسته به آن، نوع آرایش خود را انتخاب کنید. اگر مراقب نباشید حتی ممکن است پیرتر به نظر برسید.

نکات آرایشی برای جوان تر شدن صورت

1- استفاده از زیرساز آرایش ( Foundation)

زیرسازی مناسب پوست، اساس ظاهر شما را تشکیل می دهد، توجه به این نکته بسیار مهم است که سن نقش اساسی در انتخاب نوع زیرسازی حرفه ای آرایش دارد. به عقیده متخصصان میکاپ و زیبایی، استفاده از یک فاندیشن یا پرایمر آرایشی با کیفیت کم بهتر از استفاده نکردن از آن است. چرا که اگر شما از پرایمر یا زیرساز پوست استفاده نکنید، رنگ پوست شما در نواحی نواحی مختلف ، متفاوت خواهد بود و این ظاهری نامناسب به شما میدهد.

2- استفاده مناسب و به اندازه از پرایمر ( Primer)

استفاده درست یا غلط از پودر یا کرم های زیر ساز، پرایمر، کانسیلر و کانتورینگ تاثیر بسزایی در نتیجه نهایی آرایش خواهد داشت. اگر بیش ازحد از آنها بهره ببرید روی پوست شما سنگین و به اصطلاح ماسیده می شود و چین و چروک هایی را در سطح پوستتان آشکار می نماید. شما باید با مراجعه به پزشک متخصص و هدایت دریافت از ایشان، کرم مناسب پوست خود را انتخاب کنید. کرمی که به اندازه کافی پوشش دهی داشته باشد تا عیب و نقص های صورت را بپوشاند و ظاهری صاف و یکدست به شما بدهد، ولی آنقدر سنگین هم نباشد که صورت شبیه کیک به نظر برسد!

همراه با افزایش سن، پوست خشک تر می شود و احتیاج به زیرساز ها یا پرایمرهای مایع یا کرم های سبک تر و یا شاید حتی یک کرم مرطوب کننده رنگی دارد. زیرسازی با مواد پودری مثل پنکیک ها، باعث ورقه ورقه شدن پوست یا برفکی شدن آن می شود.

3- انتخاب درست مارک و کمپانی محصولات آرایشی

مارک های زیادی از انواع کرم ها و پودرهای زیرساز در بازار وجود دارد که ممکن است شما را سردرگم کند! برای انتخاب، دقت کنید که کدام یک پوستتان را شاداب تر و جوان تر میکند و به پوستتان سازگارتر است و کدام برای پوستتان سنگین است و یا رنگ نامناسبی دارد و سنتان را زیادتر نشان می دهد. شما می توانید با مراجعه به مشاوران پوست و مو داروخانه ها ، از تنوع محصولاتشان آگاهی یافته و با ارائه تعیینات پوست خود، آنها را در هدایت بیشتر خود یاری نموده باشید.

4- بیش از حد استفاده نکردن از کانتورینگ ( Contouring)

در سال های اخیر، استفاده از کانتورینگ در آرایش فراگیر شده است. استفاده درست و حرفه ای از کانتورینگ، صورتی جذاب، جوان و زیبا را به شما می دهد. اما در اینجا نیز استفاده نادرست یا بیش از حد کانتورینگ صحیح نمی باشد. هنر کانتورینگ، به دست آوردن ساختار چهره هر فرد و پوشاندن عیب ها و برجسته کردن زیبایش است و استفاده از آن تا جایی مجاز است که صورت فرد از حالت یک صورت نرمال و معمولی خارج نشود.

5- استفاده درست و به اندازه از های لایت ( Highlight) یا سایه روشن ها

پوست صورت های جوان، روشن تر و براق تر است. استفاده حرفه ای و صحیح از های لایت های پوست، می تواند تاثیر بسزایی در جوانتر و زیباتر شدن صورت و آرایش شما داشته باشد. تعدادی مکان تعیین در صورت یک زن بالغ وجود دارد که نباید های لایت شود. مثلا هیچ کس برجستگی استخوان ابروی خود را سایه روشن نمی زند ، چرا که چشم ها را افتاده به سمت پایین و سن فرد را بیشتر نشان می دهد. جای دیگری از صورت که هرگز نباید سایه روشن بهره ببرید خط خنده است؛ چرا که باعث عمیق تر به نظر آمدن آن می شود.

6- ثابت نگه داشتن آرایش

چگونه آرایش خود را فیکس نگه داریم؟ برای ثابت یا فیکس نگه داشتن آرایش صورت و جلوگیری از محو یا پاک شدن آن ، استفاده از پودر بر روی کرم های استفاده شده برای صورت لازم می باشد. اما برای خانم های مسن تر که پوست خشک تری دارند، توصیه می شود که از پودر به عنوان فیکساتور خود استفاده نکنند؛ چراکه پوست خشک چربی کمتری فراوری می نماید و استفاده از پودر بر روی چنین پوستی، باعث لایه لایه شدن و خط افتادن روی آن می شود. تجویز و توصیه متخصصان و حرفه ای های پوست، استفاده از اسپری فیکس کننده آرایش برای خانم های مسن تر است.

گروه آرایش و زیبایی وبلاگ به آبادی

منبع: setare.com

به "نکات آرایشی مهم برای جوان تر نشان دادن چهره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات آرایشی مهم برای جوان تر نشان دادن چهره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید