هتل ها چطور ستاره می گیرند؟

به گزارش وبلاگ به آبادی، نرخ اتاق و خدمات در هتل ها به صورت استانی و البته براساس درجه و ستاره هتل مشخص می گردد. مبنای ستاره هایی که به هتل ها داده می گردد هتل های یک ستاره تقریباً هیچ امکان اضافه ای برای مشتری ندارند و به اتاق و احتمالاً مکانی برای صرف صبحانه خلاصه می شوند.

هتل ها چطور ستاره می گیرند؟

همشهری: هتل های 2 ستاره را می توان اقامتگاه های مالی لقب داد؛ زیرا بخشی از خدمات و امکانات رفاهی در این هتل ها حذف شده تا هزینه آن برای مشتریان مالی و مناسب باشد. این هتل ها امکانات اولیه را برای مشتریان تأمین می نمایند اما تقریباً هیچ خدمت لوکسی ارائه نمی دهند.

در مقابل هتل های 3 ستاره فضایی دلنشین تر و ظاهر لوکس تری نسبت به هتل های درجه پایین تر دارند اما در این هتل ها هم امکانات رفاهی چندان گسترده نیست. این هتل ها را می توان میانگین صنعت هتلداری قلمداد کرد که در عین مالی بودن، خدمات قابل قبولی ارائه می دهند و امکاناتی نظیر رستوران، لاندری، روم سرویس و… دارند.

هتل های 4 ستاره کمی از هتل های 3ستاره رسمی تر، شیک تر و گران تر هستند اما اغلب اوقات جز در تعداد و نوع خدمات و امکانات رفاهی اختلاف زیادی با هتل های 3ستاره ندارند. اغلب این هتل ها از امکاناتی نظیر بیل بوی (حمل نماینده چمدان) استخر و تجهیزات ورزشی برخوردارند اما لزوماً استفاده از این امکانات رایگان نیست.

براساس معیارهای جهانی، 5ستاره بودن یک هتل به عوامل زیادی بستگی دارد اما در ایران سختگیری چندانی در اعطای ستاره به هتل ها وجود ندارد؛ ازاین رو بهتر است هتل های 5 ستاره ایران را با هتل هایی که فیلم های خارجی نشان می دهند مقایسه نکنید. این هتل ها باید امکانات ویژه ای برای میهمانان داشته باشند و البته دستشان هم برای دریافت هزینه نسبتاً باز است. طراحی دلباز و لوکسی دارند و امکانات آنها باکیفیت، لوکس و 24ساعته است. نکته قابل توجه این است که در ایران هتل ها به اختیار و ذوق مدیران بعضی امکانات را ارائه می دهند یا حذف می نمایند.

منبع: توریسم آنلاین

به "هتل ها چطور ستاره می گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل ها چطور ستاره می گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید