هشدار مدیریت بحران درخصوص وزش باد خیلی شدید در تهران

به گزارش وبلاگ به آبادی، تهران (پانا) - سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نسبت به وقوع باد شدید در عصر امروز و ساعات آغازین امشب هشدار داد.

هشدار مدیریت بحران درخصوص وزش باد خیلی شدید در تهران

به گزارش ایسنا، زهیر صباغ پور، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اعلام سازمان هواشناسی درباره بارش باران و ورش باد شدید در تهران اظهارکرد: برای امروز در تهران بارش باران گزارش شده که البته مقدار بارش در حد معمول بوده و به صورت پراکنده رخ خواهد داد و این شرایط در روزهای پنجشنبه و جمعه وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به پیش بینی وزش باد شدید در مرکز گفت: برابر اعلام سازمان هواشناسی از حوالی ساعت 16 تا 21 امروز احتمال وزش باد خیلی شدید تا سرعت 90 کیلومتر بر ساعت وجو دارد که درپی آن احتمال شکسته شدن درختان قدیمی، وقوع گرد و غبار، سقوط اجسام و ... متصور است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: به همین علت نیز سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران شهرداران منطقه ها، روسای ستادهای مدیریت بحران منطقه ها 22 گانه و دیگر دستگاه های خدماتی و امدادی را به حالت آماده باش درآورده تا ضمن رعایت یکسری از دستورالعمل ها، آمادگی لازم برای امدادرسانی در حوادث احتمالی را داشته باشند.

صباغ پور اضافه کرد: لازم است مسئولان مربوطه از حالا اقدامات پیشگیرانه برای کاهش حوادث و مخاطرات را انجام داده و نسبت به گشت زنی و بازدید از سطح منطقه با هدف آگاهی از خطرات احتمالی و پیشگیری از رخدادهای مرتبط با توفان از قبیل شکستن درختان، سقوط سازه های غیر ثابت، داربست ها و ... اقدام کنند. همچنین لازم است هشدارهای لازم به مجموعه های تفریحی، گردشگری و پر رفت و آمد مانند پارک ارم، چیتگر، برج میلاد، پل طبیعت و ... در دستور کار همکاران قرار بگیرد و در صورت رخداد هر گونه حادثه ضمن پیگیری سریع در رفع موضوع، مراتب را به EOC شهر تهران منعکس کنند.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران همچنین هشدارهایی را نیز در این خصوص ارائه کرد و گفت: پرهیز از پرواز با پاراگلایدر، پرهیز از کوهنوردی در ارتفاعات، محکم کردن سازه های موقت، پرهیز از کار بر روی سازه های موقت و ساختمان های مرتفع، عدم تردد از کنار سازه های در حال ساخت و نیمه تمام و ... از جمله مواردی است که لازم است شهروندان نیز به آن توجه داشته باشند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "هشدار مدیریت بحران درخصوص وزش باد خیلی شدید در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مدیریت بحران درخصوص وزش باد خیلی شدید در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید