وارد پیک ششم کرونا شدیم

به گزارش وبلاگ به آبادی، بهرام عین اللهی در صفحه توییترش نوشت: متاسفانه با افزایش موارد بستری و سرپایی باید اعلام کنیم که عملا وارد پیک ششم کرونا شده ایم! توصیه اکید و حتی خواهش ما رعایت همان راهکارهای ساده اما مهم و حیاتی است؛ استفاده صحیح از ماسک، رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تزریق واکسن بویژه دز سوم.

وارد پیک ششم کرونا شدیم

به نقل از ایسنا، محمد مخبر نیز دیروز در جلسه کمیته تخصصی کرونا با اشاره به آمار افزایش بیماران سرپایی و بستری ناشی از سویه تازه اُمیکرون در کشور تاکید نمود: عادی انگاری و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در آغاز پیک ششم کرونا تأثیر بسزایی داشته و باید تدابیر لازم برای جلوگیری از شیوع این سویه تازه از بیماری در کشور اندیشیده گردد.

بعلاوه وزارت بهداشت گزارشی از آخرین شرایط بیماری کرونا در کشور و دنیا، آمار افزایش بیماران سرپایی و بستری و مرگ و میر ناشی از پیک ششم کرونا و افزایش تعداد شهرهای قرمز و نارنجی در رنگ بندی تازه کرونایی کشور ارائه کرد.

حدود چهار هفته آینده به پیک ششم می رسیم

به گفته عضو ستاد ملی مقابله با کرونا، کشور دو تا چهار هفته آینده به اوج اومیکرون و بروز پیک ششم کرونا می رسد و باید مردم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و واکسیناسیون را جدی بگیرند و با ساده انگاری به دوره های تلخ گذشته که موارد فوتی سه رقمی بود، برگردیم.

مسعود مردانی اضافه کرد: برای جلوگیری از افزایش ناگهانی آمار بستری اعمال تدابیر جدی از جمله تسریع در واکسیناسیون نوبت سوم، الزامی شدن استفاه از ماسک در خارج از منزل، جلوگیری از برگزاری تجمعات و مراسم به خصوص در محیط های بسته، برگزاری کلاس ها بصورت مجازی، پرهیز از سفرهای غیرضروری، ممنوعیت سرو غذا در رستوران ها و تالارها و داشتن تهویه مناسب در حمل و نقل عمومی لازم است.

آخرین اخبار کرونا را از صفحه ویروس کرونا وبلاگ به آبادی دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "وارد پیک ششم کرونا شدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وارد پیک ششم کرونا شدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید