پرداخت 20 هزار میلیارد تومان بانک مرکزی به مؤسسات اقتصادی و اعتباری

به گزارش وبلاگ به آبادی، معاون نظارت بانک مرکزی از پرداخت 20 هزار میلیارد تومان برای مؤسسات اقتصادی و اعتباری اطلاع داد.

پرداخت 20 هزار میلیارد تومان بانک مرکزی به مؤسسات اقتصادی و اعتباری

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ به آبادی، فرهاد حنیفی در خصوص اینکه آیا مشکل تعاونی اعتبار غیرمجاز حل شد و چقدر از پول بانک مرکزی و بیت المال برای این تعا ونی ها پرداخت شد، گفت: همان گونه که در جلسه با تعاونگران عرض کردم، مجموع تعاونی های اعتباری غیرمجاز حدود 8 میلیون نفر از مردم را درگیر خودشان نموده بودند و در جلسه شورای سران کشور و بانک مرکزی مساعدت شد، که مسائل مردم تا حد زیادی برطرف رجوع گردد و قرار شد، پیگیری گردد، اموالی که از این تعاونی ها وجود دارد، ضبط شده و صرف بدهی های آنها گردد.

وی اضافه نمود: تخلفاتی در این شرکت های تعاونی غیر مجاز اجرا شده، اما این تعاونی ها دارای پرسنل، شعب، دارایی ها و تسهیلاتی که به متقاضیان داده اند، هستند و قرار شد، بخش مهمی از بدهی های آنها از این محل تأمین گردد و در حال حاضر بالای 99 درصد از سپرده گذاران در این تعاونی ها سپرده خودشان را دریافت نموده اند و فقط سپرده های کلان مانده است.

معاون نظارت بانک مرکزی گفت: در مواردی که خود تعاونی های اعتباری اموالی خوب داشته و شناسایی شده اند، حتی برای سپرده گذاران عظیم هم در چارچوب تهاتر با اموال سعی شده است، پرداخت هایی صورت بگیرد و پیشرفت های خوبی در این زمینه صورت گرفته است که در حال پیگیری است.

حنیفی گفت: همین جا لازم می دانم از یاریی که قوه قضاییه انجام داده و از تشکیل هیأت تصفیه حاکمیتی تشکر کنم و اینها یاری می نمایند تا موضوع به خاتمه برسد.

وی همچنین در خصوص اینکه آیا مؤسسات اقتصادی اعتباری غیرمجاز همچنین مجموعه کاسپین قرار است تبدیل به بانک شوند، گفت: هر کدام از مؤسسات اعتباری و اقتصادی در مراجع مختلف قرار دارند از جمله در کمیته منتخب سران، مرجع کمیته تخصصی اصلاح نظام بانکی و هر کدام برای شان سرنوشتی معین شده که در آن چارچوب حرکت می نمایند. عمده مؤسسات اقتصادی اعتباری غیرمجاز بحث انحلال دارند، اما برای بعضی هم مواردی دیگری تصویب شده که آنها هم در جریان تصمیم گیری است، به مرور که به نتیجه برسد، به اطلاع مردم می رسد.

معاون نظارت بانک مرکزی در پاسخ به اینکه چقدر از منابع بیت المال و بانک مرکزی برای مؤسسات اقتصادی و اعتباری غیر مجاز و افرادی که قانون را رعایت ننموده بودند پرداخت شده است، گفت: در مجموع حدود 20 هزار میلیارد تومان برای مؤسسات اقتصادی و اعتباری غیر مجاز دادیم که اکنون بالای 10 هزار میلیارد تومان از این منابع به بیت المال برگشت داده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پرداخت 20 هزار میلیارد تومان بانک مرکزی به مؤسسات اقتصادی و اعتباری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 20 هزار میلیارد تومان بانک مرکزی به مؤسسات اقتصادی و اعتباری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید