چگونه یک تراس زیبا و شیک داشته باشیم؟

به گزارش وبلاگ به آبادی، این روزها که بیشتر خانه ها از داشتن حیاط و فضای باز بی بهره هستند، داشتن یه بالکن یا تراس می تواند غنیمت باشد حتی اگر خیلی بزرگ نباشد.

چگونه یک تراس زیبا و شیک داشته باشیم؟

بالکن های کوچک خانه های امروزی نسل جدیدی از ایوان های قدیمی هستند که نور و هوای تازه را مهمان خانه های ما نموده و ارتباط بین فضای داخلی و خارجی را برقرار می نمایند. در این مطلب از وبلاگ به آبادی به بیان ایده های تزیین و چیدمان تراس در منزل می پردازیم.

ایده های تزیین و چیدمان تراس در منزل

پس همان طور که برای کوچک ترین فضاهای داخل خانه طراحی و برنامه ریزی می کنید می گردد با تزیین تراس و بالکن کوچیک خونه خود فضایی دلچسب و دلباز و روح نواز ایجاد کنید. تا از عصر نشینی های دوست داشتنی و لذت نوشیدن یک لیوان چای و مطالعه یک کتاب در زیر آسمان خدا بی بهره نمانید.

ایده تزیین بالکن کوچک با آویز کردن گیاهان

یک ایده تزیین بالکن دیگر هم روی استفاده از گل ها و گیاهان در فضای بالکن تاکید دارد. خصوصا برای تزیین تراس کوچک این ایده کاربرد دارد. می توان از گل و گیاهان آویزان در بالکن استفاده کرد. بعلاوه استفاده از چمن مصنوعی برای بالکن هم می تواند فضای آن را شاداب تر و پر انرژی تر کند.

آن را به یک نقطه کانونی تبدیل کنید

در این ایده تزیین بالکن، می توان از نمای مجذوب کننده و چشم انداز زیبای بالکن، به عنوان یک نقطه کانونی در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کرد. اگر فضای بالکن باریک و محدود است، نباید آن را با مبلمان و دکوراسیونی که دید را مسدود می نماید، تزیین کرد. با این کار دید پنجره را کم می کنید.

فضای داخلی خود را در ایده تزیین بالکن تقلید کنید

اگر فضای اتاق نشیمن رسمی یا اتاق مهمان و اتاق پذیرایی خانه به بالکن باز می گردد، مطمئن شوید که پالت رنگی و سبک مبلمان و دیزاین تراس موردنظر دقیقا نمونه ای از طراحی داخلی را به نمایش می گذارد. این ایده تزیین بالکن می تواند به خوبی فضای داخل را به فضای بیرون وصل نموده و آن ها را به هم مرتبط سازد.

استفاده از تاب از ایده های تزیین و چیدمان تراس در منزل

این تاب های چوبی تنها برای ایوان های بزرگ طراحی نشده اند. اگر فضای بالکن مورد نظر این امکان را به شما می دهد، یک تاب را در آنجا نصب کنید تا از آن برای استراحت و لذت بردن از چشم انداز رو به رو در اوقات فراغت بهره ببرید. برای زیبایی و راحتی بیشتر می توان از کوسن ها و بالشتک های رنگی نیز روی آن استفاده کرد.

از یک کاور برای پوشاندن بالکن بهره ببرید

برای ایجاد سایه و محافظت در برابر عناصر طبیعی مانند بارش باران یا تابش شدید نور خورشید، می توان با یک کاور، بالکن را پوشاند.

لازم نیست یک سازه دائمی را ایجاد کنید. می توان از کاورهای سیار و قابل جمع کردن، مانند پنجره تاشو تراس، با ظاهری بوهمی در تزیین بالکن مورد نظر استفاده کرد. به این ترتیب فضای بالکن مورد نظر در بیشتر ساعات شبانه روز قابل استفاده است.

مبلمان روشن از ایده های تزیین و چیدمان تراس در منزل

در ایده تزیین بالکن دیگری که در این جا پیشنهاد می کنیم، روی استفاده از مبلمان روشن و پاف به جای میزهای چوبی قهوه خوری تاکید می گردد. به این ترتیب یک فضای بسیار راحت تر برای استراحت کردن و لم دادن در بالکن به دست خواهد آمد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این وسیله برای گلدان های شما لازم است! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "چگونه یک تراس زیبا و شیک داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه یک تراس زیبا و شیک داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید