یمن، آزادسازی چندین موضع راهبردی در مأرب، پیوستن 200 نفر از نیروهای منصور هادی به انصارالله

به گزارش وبلاگ به آبادی، منابع میدانی یمن از پیشروی های جدید نیروهای انصارالله در مارب و تسلط آنها بر چندین مواضع راهبردی جدید خبر دادند.

یمن، آزادسازی چندین موضع راهبردی در مأرب، پیوستن 200 نفر از نیروهای منصور هادی به انصارالله

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ به آبادی به نقل از روزنامه الاخبار به دنبال پیشروی نیروهای انصارالله در مواضع استراتژیک در جبهه شمال غربی مارب، این شهر در حال سقوط است و اگر این فرایند ادامه پیدا کند به معنای انتقال جنگ به دروازه شمال غربی مرکز استان مارب و عملاً به معنای سیطره انصارالله بر منطقه سوم نظامی و پایگاه استراتژیک صحن الجن و به دنبال آن فراهم شدن مقدمات برای آزادسازی کامل مارب است.

در این شرایط زنگ هشدار در محافل قبیله ای وفادار به ائتلاف متجاوز سعودی -اماراتی به صدا درآمده و به نظر می رسد مزدوران متوجه شده اند که سیطره کامل انصارالله بر مارب طی چند روز آینده یک واقعیت اجتناب ناپذیر است؛ به ویژه در شرایطی که صفوف نیروهای عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن در حال فروپاشی است.

در حالیکه این محافل قبیله ای درباره سقوط قریب الوقوع مارب هشدار می دهند شماری از پادگانهای راهبردی در شمال غربی این شهر طی 24 ساعت گذشته تحت سیطره نیروهای صنعا نهاده شده و ارتش و کمیته های مردمی یمن پیروز شدند جنگ را به خارج از اردوگاه آوارگان در منطقه إیدات الراء منتقل نمایند. همچنین با وجود حملات مکرر جنگنده های ائتلاف سعودی برای جلوگیری از پیشروی نیروهای صنعا سیطره انصارالله بر مواضع راهبردی مارب همچنان ادامه دارد.

در این میان منابع میدانی به روزنامه الاخبار گزارش دادند که پس از کوشش دولت مستعفی یمن برای استفاده از کارت بشردوستانه جهت جلوگیری از پیشروی نیروهای صنعا، نیروهای انصارالله پیروز شدند نبرد را از حومه منطقه عیدالرئه به شرق منطقه سویدا منتقل نمایند.

این منابع افزودند ارتش و کمیته های مردمی یمن توانستند پادگان های قبیله ای و شرقی در پایگاه نظامی صحن الجنّ وابسته به نیروهای منصور هادی را تحت کنترل خود درآورند.

حمایت هوایی گسترده جنگنده های سعودی هم نتوانست مانع فرو ریختن مواضع راهبردی شبه نظامیان وابسته به ریاض گردد و با وجود بیش از 20 حمله هوایی، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن مناطق جدیدی را فتح کردند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به مناطق نزدیک به صحن الجن و جبال الخشب مشرف به پایگاه نظامی و مراکز نظامی وابسته به شبه نظامیان عبد ربه منصور هادی رسیده اند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن همچنین بر مناطق راهبردی الفجوه، الحرامله و السیطره مسلط شدند. این همزمان با پیشروی های مشابه نیروهای وابسته به دولت نجات ملی یمن در جبهه غربی شهر مارب بود که بیش از 70 درصد از منطقه ایدات الراء تحت کنترل نیروهای دولت نجات ملی یمن نهاده شد نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن بر مناطق راهبردی الفجوه، الحرامله و السیطره مسلط شدند.

طی دو روز گذشته همچنین حدود 200 افسر و سرباز از صفوف نیروهای مزدور منصور هادی جدا شده و به نیروهای صنعا پیوستند.

منابع مطلع نظامی در این زمینه گزارش دادند که این افسران و سربازان باز پس از ارتباط و هماهنگی با نیروهای انصارالله مواضع خود را در جبهه های مارب تحویل آنها دادند و همچنین ارتش و کمیته های مردمی یمن همه امکانات لازم برای حمایت از این عناصر را فراهم نموده اند.

حسین العزی معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن با استقبال از بازگشت جداشدگان، از همه آنهایی که هنوز هم در صفوف دشمن هستند خواست تا به آغوش وطن بازگشته و از عفو عمومی بهره مند گردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "یمن، آزادسازی چندین موضع راهبردی در مأرب، پیوستن 200 نفر از نیروهای منصور هادی به انصارالله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، آزادسازی چندین موضع راهبردی در مأرب، پیوستن 200 نفر از نیروهای منصور هادی به انصارالله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید