10 تروریست داعش در عراق دستگیر شدند

به گزارش وبلاگ به آبادی، اداره امنیت وزارت کشور عراق امروز (سه شنبه) از دستگیری 10 عنصر گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف استان صلاح الدین در شمال بغداد، اطلاع داد.

10 تروریست داعش در عراق دستگیر شدند

این اداره در بیانیه ای خاطرنشان کرد که بازداشت شدگان به علت عضویت در داعش طبق مقررات ماده 4 مقابله با گروههای تروریستی تحت تعقیب دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی عراق بودند.

بیانیه افزوده است که بازداشت شدگان در زمان اشغال بعضی مناطق استان صلاح الدین توسط گروه تروریستی داعش در چندین حمله به نیروهای امنیتی عراق مشارکت داشتند.

هسته های تروریستی داعش از شروع ماه رمضان گذشته تا به امروز به تحرکات خود در مقایسه با 2 سال اخیر در مناطق شمال، غرب و شرق پایتخت عراق در استان های صلاح الدین، دیاله و الانبار افزوده اند.

در این مدت حملات گروه تروریستی داعش به ویژه در منطقه بین استان های کرکوک، صلاح الدین و دیاله معروف به مثلث مرگ افزایش یافته است.

در مهمترین این تحرکات، داعش در هفته های گذشته به منطقه مکیشیفه و بلد در استان صلاح الدین شبیخون زد که منجر به جان باختن 11 تن از نیروی الحشدالشعبی و زخمی شدن 20 تن دیگر شد.

در حمله دیگر این گروه تروریستی به یک پاسگاه پلیس در استان دیاله نیز پنج تن کشته و 10 تن دیگر زخمی شدند.

شماری از رهبران سیاسی عراق در واکنش به تحرکات اخیر داعش، با بیان این که این اقدامات با تحریک آمریکایی ها برای ادامه حضور نیروهای شان در عراق صورت می گیرد، خواستار بازنگری در طرح های امنیتی برای مقابله با این گروه تروریستی، تقویت فعالیت های اطلاعاتی، کنترل مرزها و انهدام هسته های خفته داعش شده اند.

در سال 2017 میلادی پس از سه سال، عراق با بازپس گیری کل قلمرو خود که حدود یک سوم از گستره این کشور بود، پیروزی بر داعش را خاطرنشان کرد.

با وجود این شکست، گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته هایی در مناطق شمالی، شرقی و جنوبی عراق است و در دو ماه گذشته به حملات خود علیه غیرنظامیان و نیروهای امنیتی عراق شدت بخشیده است.

نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق در این مدت که بی سابقه ترین حملات داعش پس از سال 2017 توصیف شده، بیش از 70 عملیات نظامی علیه تروریست ها انجام داده اند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "10 تروریست داعش در عراق دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 تروریست داعش در عراق دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید