آنزیم هایی که عامل شیوع کروناویروس هستند

به گزارش وبلاگ به آبادی، پژوهشگران انجمن پیشبرد علوم آمریکا (AAAS) در آنالیز جدیدی نشان داده اند که شاید آنزیم هایی که آر. ان. ای کروناویروس را در بدن اصلاح می نمایند، عامل افزایش تکامل ویروس باشند.

آنزیم هایی که عامل شیوع کروناویروس هستند

به گزارش ایسنا و به نقل از فلیپبرد، این پژوهش نشان می دهد هنگامی که کروناویروس به بدن وارد می گردد، دو آنزیم دآمیناز، آر. ان. ای آن را اصلاح می نمایند و به تکامل ویروس و گسترش عفونت می انجامند.

نتایج این پژوهش می تواند نخستین گام به سوی درک اثر اصلاح آر. ان. ای بر تکثیر ویروس و گسترش کووید- 19 باشد.

سالواتوره دی جورجیو (Salvatore Di Giorgio)، سرپرست این پژوهش و همکارانش نشان دادند که شاید دانشمندان بتوانند به واسطه مقایسه قسمت هایی از ژنوم کروناویروس که اصلاح شده اند با قسمت های جهش یافته، راهبرد هایی را برای هدف قرار دادن ویروس با درمان های جدید ارائه دهند.

در پستانداران، دو دآمیناز متفاوت بیان می گردد که بلوک های نوکلئوتید آر. ان. ای ویروس را تغییر می دهند. اما هنوز تعیین نشده که آیا این فرایند تعاملی در برابر کروناویروس واکنش نشان می دهد یا خیر. دی جورجیو و گروهش برای آنالیز تاثیر اصلاح آر. ان. ای در واکنش بدن نسبت به عفونت ناشی از کروناویروس، متغیر های نوکلئوتید را در مجموعه داده های مربوط به توالی آر. ان. ای که از مایع خارج شده از ریه بیماران مبتلا به کروناویروس به دست آمده بود، ارزیابی کردند. آن ها هنگام آنالیز جهش ها، تغییرات نوکلئوتیدی را شناسایی کردند که می توانند در اصلاح آر. ان. ای نقش داشته باشند.

پژوهشگران برای درک بهتر تاثیر اصلاح آر. ان. ای بر جهش هایی که هنگام تکامل رخ می دهند، ژنوم های سندرم تنفسی حاد شدید کروناویروس 2، کروناویروس مرس و کروناویروس مرتبط با نشانگان حاد تنفسی را با یکدیگر مقایسه کردند. آن ها جهش هایی را در هر یک از این رشته های کروناویروس یافتند که از آنزیم های دآمیناز ناشی می شوند.

ایده پژوهشگران این است که اگر این آنزیم ها در واکنش انسان نسبت به عفونت ناشی از کروناویروس نقش داشته باشند، شاید یک تنوع ژنتیکی به گسترش آن یاری کند.

این پژوهش، در مجله Science Advances به چاپ رسید.

منبع: فرارو

به "آنزیم هایی که عامل شیوع کروناویروس هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنزیم هایی که عامل شیوع کروناویروس هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید