انتقال کارخانه کربن و فولاد اکسین به خارج از استان خط قرمز ما است

به گزارش وبلاگ به آبادی، خبرنگاران/خوزستان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خط قرمز ما خروج و جابه جایی کارخانه کربن ایران و فولاد اکسین از اهواز است، گفت: اجازه هرگونه جابه جایی و خروج صنایع اهواز به دیگر استان ها یا انتقال آن ها به غیر را نمی دهیم.

انتقال کارخانه کربن و فولاد اکسین به خارج از استان خط قرمز ما است

مجتبی یوسفی در گفت وگو با وبلاگ به آبادی، با بیان اینکه خوزستان ظرفیت بسیاری در زمینه صنایع دارد، اظهار کرد: اجازه هرگونه جابه جایی و خروج صنایع اهواز به دیگر استان ها یا انتقال آن به غیر را نمی دهیم.

وی با تاکید بر اینکه خط قرمز ما خروج و جابه جایی کارخانه کربن ایران و فولاد اکسین از اهواز است، اضافه کرد: این کارخانه ها متعلق به مردم و جوانان اهواز است و ارزش اضافه کرده آن باید برای این شهرستان باشد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: هرگونه خبر در مورد احتمال انتقال کارخانه کربن ایران و فولاد اکسین خوزستان از اهواز به استان های دیگر فضاسازی رسانه ای و مجازی است.

یوسفی ادامه داد: این شرکت ها با قدمت بالا و تاثیرگذار در صنعت کشور هستند. اخیرا عده ای موضوع جابه جایی این شرکت ها را مطرح می نمایند که باید گفت نه تنها به شدت با این مساله مخالف هستیم بلکه اجازه خروج هم نمی دهیم.

وی اسم کرد: البته موافق خارج شدن این شرکت ها از بافت شهری به خارج از شهر هستیم زیرا برای مردم آلودگی دارد و اگر به خارج از شهر منتقل گردد بهره وری آن ها بالا می رود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خوزستان به علت موقعیت جغرافیایی، نزدیکی به دریا و مرزهای زمینی، ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد کارخانه و صنایع بیشتری دارد، توضیح داد: این شرکت ها ارزش اضافه کرده بالایی دارند که می توانند به توسعه کشور و اهواز یاری نمایند اما خط قرمز ما خروج این شرکت ها از اهواز است.

یوسفی در خاتمه گفت: در بحث شرکت گروه ملی فولاد ایران پیگیری هایی صورت گرفته تا از بروز مشکل برای این شرکت و شرکت هایی که در ادوار مختلف و بر اثر سوء مدیریت به مرز نابودی و زیان رسیدند، جلوگیری گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتقال کارخانه کربن و فولاد اکسین به خارج از استان خط قرمز ما است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال کارخانه کربن و فولاد اکسین به خارج از استان خط قرمز ما است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید