بارگذاری 100 درصدی محتوای دروس ابتدایی در شبکه شاد

به گزارش وبلاگ به آبادی، مشاور وزیر و مسئول شبکه آموزش دانش آموزی (شاد) با اشاره به بارگذاری 100 درصدی محتوای دروس ابتدایی در شبکه شاد گفت: برای ارتقای سطح کیفیت آموزش مجازی 24 ساعت آموزش ضمن خدمت کار در فضای مجازی برای معلمان پیش بینی شده است.

بارگذاری 100 درصدی محتوای دروس ابتدایی در شبکه شاد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ به آبادی، سیدحسن الحسینی در خصوص چرایی حضور آموزش وپرورش در فضای مجازی و طراحی پلتفرم شاد اظهار کرد: شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) برای تعطیل نشدن آموزش در شرایط بحران زده کرونایی در کشور به وجود آمد و جایگزین کلاس های حضوری و آموزش های چهره به چهره شد. شاد باعث ادامه دار شدن فرایند آموزش شد و اجازه نداد در کشور آموزش تعطیل گردد.

الحسینی با اشاره به اینکه آگاه هستیم پلتفرم شاد، هنوز قادر به برآورده کردن تمام انتظارات معلمان و دانش آموزان نیست و در حال ارتقاء آن هستیم، گفت: شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) با پلتفرم پیغام رسان آغاز به کارکرد. در آن موقع مهم این بود دانش آموزان از یک پیغام رسان امن استفاده نمایند و شبکه شاد توانست نظر معلمان و دانش آموزان را به خود جلب نموده و آن ها را جذب کند؛ اما در مرحله دوم یا نسخه جدید شاد مأموریت پیدا کردیم که شاد را تعاملی کنیم؛ موضوعی که با ماهیت تعلیم و تربیت و با بازسازی کلاس درس به صورت حضوری در این شبکه سازگارتر است؛ بنابراین در نسخه جدید این پلتفرم، امکانات جدیدی به شاد اضافه می گردد که تعامل دانش آموزان و معلم را بیشتر کند برای مثال بانک سؤال، صفحه شخصی معلم و دانش آموز، احراز هویت مدیران ستادی و اولیا و خبرگان تعلیم و تربیت، بازنویسی نسخه وب و افزایش قابلیت برای استفاده از گوشی های مختلف و تهیه محتوا از مواردی است که در نسخه جدید به پلتفرم شاد اضافه خواهد شد.

مسئول شبکه آموزش دانش آموزی (شاد) در خصوص محتوا های بارگذاری شده در شاد گفت: تا امروز توانستیم 100 درصد محتوای دوره ابتدایی را بارگذاری کنیم و در دوره متوسطه اول 50 درصد محتوای تمام دروس بارگذاری شده، ولی در متوسطه دوم به دلیل تعدد و تنوع عناوین دروس، فعلاً بیش از 50 درصد محتوای دروس عمومی بارگذاری شده و درصددیم تا آغاز سال جدید باقی دروس این دوره را نیز فراوری و بارگذاری کنیم؛ بنابراین ازنظر محتوا با یک محتوای کامل به استقبال سال تحصیلی جدید می رویم.

وی با اشاره به امکان حضوروغیاب دانش آموزان در پلتفرم جدید شاد توضیح داد: در نسخه جدید این نرم افزار دانش آموزان مثل کلاس فیزیکی کنترل می شوند و هر 7 دقیقه یک بار حضور دانش آموز در کلاس چک می گردد با این تفاوت که مدت برگزاری کلاس در ابتدایی 25 دقیقه و در دبیرستان 35 دقیقه است.

الحسینی ادامه داد: از 15 مهرماه قابلیت دیدن تصویر معلم توسط دانش آموزان در شاد فراهم خواهد شد در این صورت پیغام رسان قبلی تبدیل به یک پلتفرم آموزشی کامل یا نسبتاً کامل می گردد که بیشتر به سمت LMS یا Learning Management System پیش می رود و این دارایی عظیم برای نظام آموزشی کشور و آموزش وپرورش است که بتواند از این سیستم به نفع پیشبرد اهداف، به ویژه در مواقع بحرانی بهره ببرد.

مشاور وزیر و مسئول شبکه شاد در پاسخ به اینکه چند آیتم جدید با به روزرسانیفعالمی گردد، گفت: در نسخه قبلی 7 آیتم داشتیم، اما در نسخه جدید 25 آیتم اضافه شده است.

وی در سرانجام گفت: آموزش تمام معلمان در جریان است و در دوره های ابتدایی و دبیرستان حدود 24 ساعت آموزش برای همه معلمان کشور در نظر گرفته شده است و محتوای این آموزش ها هم عمدتاً کار در فضای مجازی از چگونگی فراوری محتوا تا چگونگی به کارگیری سیستم شاد در آموزش است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بارگذاری 100 درصدی محتوای دروس ابتدایی در شبکه شاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارگذاری 100 درصدی محتوای دروس ابتدایی در شبکه شاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید