برداشت 1800 تن انگور از تاکستان های ایذه

به گزارش وبلاگ به آبادی، مدیر اداره جهاد کشاورزی ایذه از برداشت یک هزار و 800 تن انگور از تاکستان های این شهرستان اطلاع داد.

برداشت 1800 تن انگور از تاکستان های ایذه

مصطفی هنرمندیان در گفت وگو با وبلاگ به آبادی، با اشاره به برداشت انگور از تاکستان های ایذه اظهار کرد: در شهرستان ایذه 180 هکتار تاکستان وجود دارد و عمده آن ها در مناطقی از جمله دنباله رود دهدز، غریبی ها، سادات موسوی، سادات حسینی، شیوند، کوه سفید، سوسن، نوترکی و هلایجان واقع هستند.

وی اضافه نمود: سال جاری با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه شاهد عملکرد مناسبی بودیم و در هر هکتار از این تاکستان ها 10 تن محصول به ثمر نشست. در این زمینه در مجموع یک هزار و 800 تن انگور در ایذه توسط باغداران برداشت شد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی ایذه با بیان اینکه کیفیت انگور تولیدی در ایذه بسیار مطلوب و دارای بازارپسندی مناسبی است، توضیح داد: انواع انگورهای تولیدی در ایذه شامل عسگری، محلی، یاقوتی و انگور سیاه است و علاوه بر مصرف در ایذه، برای فروش به شهرها و استان های دیگر نیز ارسال می شوند.

هنرمندیان اعلام کرد: بخشی از انگور تولیدشده نیز در حجم بسیار کمی در شهرستان به کشمش تبدیل می گردد و عمده آن برای مصرف شخصی است و روانه بازار نمی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برداشت 1800 تن انگور از تاکستان های ایذه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برداشت 1800 تن انگور از تاکستان های ایذه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید