برگزاری اولین انتخابات محلی در لیبی پس از 5 سال

به گزارش وبلاگ به آبادی، لیبی روز شنبه شاهد اولین انتخابات محلی در 9 شهرک بود البته میزان استقبال از اولین انتخاباتی که این کشور از پنج سال پیش شاهد بوده تقریبا از 38 درصد تجاوز نکرد.

برگزاری اولین انتخابات محلی در لیبی پس از 5 سال

لیبی از زمان براندازی رژیم معمر قذافی در سال 2011 شاهد درگیری و آشوب بوده و هیچ انتخاباتی در این کشور از سال 2014 زمانی که انتخابات سراسری به اتمام رسید، برگزار نشده است. این کشور شاهد یک رقابت داغ بین دو جبهه بوده و کشور بین دو دولت و دو مجلس تقسیم شده است.

روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی به نقل از مسؤولان نوشت: انتخابات در 9 شورای شهر از مجموع 69 شورای محلی در جنوب و غرب لیبی در روز شنبه برگزار گردید و هیچ گونه گزارشی از خرابکاری و خشونت منتشر نشده است.

لیبی در 2013 در کوشش برای سرانجام دادن به دولت مرکزی و دولت تک نفری 42 ساله قذافی 120 شورای محلی ایجاد کرد. بعضی شوراها انتخابات را در سال 2014 برگزار کردند. اداره محلی هر شورا شامل هفت عضو است که بعد از معین شان رئیس شورای شهر را انتخاب می نمایند.

رئیس کمیته مرکزی انتخابات شوراهای محلی اظهار کرد، انتخابات محلی هر شنبه برگزار خواهد شد تا 33 شورا انتخابات شان را برگزار نمایند و بعد از سرانجام ماه رمضان دوباره این روند ادامه می یابد و به این ترتیب تمام شوراها انتخاب می شوند.

این در حالی است که انتخابات در شهرک زواره در غرب طرابلس در نزدیکی مرزهای تونس شاهد استقبال قابل ملاحظه ای بود.

سازمان ملل در ماه آوریل در کوشش برای سرانجام دادن به اختلافات سیاسی بین دولت به رسمیت شناخته شده از سوی دنیا در طرابلس واقع در غرب لیبی و دولت موازی مستقر در شرق کنفرانس ملی برگزار می نماید.

هدف سازمان ملل از کوشش هایش برگزاری انتخابات سراسری در این کشور است که همیشه به تعویق افتاده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "برگزاری اولین انتخابات محلی در لیبی پس از 5 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری اولین انتخابات محلی در لیبی پس از 5 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید