بزرگداشت روز جهانی گردشگری 1400 در 5 استان منتخب

به گزارش وبلاگ به آبادی، معاون گردشگری #وزارت #میراث #فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: بزرگداشت روز جهانی گردشگری 1400 از تاریخ 6 تا 11 مهرماه سال جاری در پنج استان منتخب به نام نمایندگان مسیرهای تازه و سنتی #گردشگری کشور برگزار می شود.

بزرگداشت روز جهانی گردشگری 1400 در 5 استان منتخب

به گزارش دنیای سفر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری با بیان این خبر گفت: با توجه به برنامه ریزی به عمل آمده و استقبال ادارات کل استانی برای برگزاری مراسم روز جهانی گردشگری 1400، این موضوع در دومین نشست شورای سیاست گذاری مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری مطرح و با میزبانی استان های منتخب موافقت شد.

او افزود: بنا بر این تصمیم استان اردبیل در روز ششم مهر، استان های کردستان و کرمانشاه به صورت مشترک در منطقه اورامانات (هورامان) در هشتم مهر، استان کرمان در دهم مهر و استان فارس در یازدهم مهرماه سال جاری میزبان مهم ترین رویداد صنعت گردشگری کشور خواهند بود.

معاون گردشگری در تشریح سیاست ها و برنامه های مورد نظر برای روز جهانی گردشگری اظهار کرد: طبق رویکرد سال های اخیر وزارت گردشگری در تلاش بوده است تا با استفاده از رویدادهای مهمی همچون روز جهانی گردشگری در راستای معرفی منطقه ها کمتر شناخته شده یا جلب توجه مقامات محلی و مردم برای اهمیت دادن به مقوله گردشگری در برنامه ریزی های استان یا شهر خاصی اقدام کند.

او افزود: به همین علت انتخاب استان های اردبیل، کرمانشاه و کردستان در چارچوب سیاست تعریف راستا تازه گردشگری در شمال غرب کشور است که سال جاری با ثبت جهانی منطقه اورامانات در فهرست یونسکو، برگزاری این رویداد ملی به طور حتم در توسعه و رونق گردشگری این منطقه تاثیر قابل توجهی خواهد داشت.

معاون گردشگری یادآور شد: از سوی دیگر، استان های کرمان و فارس هم در امتداد راستا سنتی و تاریخی گردشگری کشور واقع شده اند و جا دارد به موازات تعریف راستاهای تازه گردشگری همچنان در محل توجه بیش از پیش قرار گیرند.

تیموری در ادامه ضمن اشاره به شعار روز جهانی گردشگری در سال 2021 گفت: سازمان جهانی گردشگری شعار گردشگری، ابزاری برای رشد فراگیر را برای سال جاری انتخاب کرده است و بدون تردید انتخاب پنج استان برای برگزاری مراسم روز جهانی گردشگری از سوی معاونت گردشگری در همین چارچوب و به مفهوم توجه به توسعه و رونق متوازن گردشگری در کشور بوده است.

او در انتها تاکید کرد: در هفته گردشگری علاوه بر برنامه های ملی در 5 استان منتخب، برنامه ها و مراسم جداگانه ای هم در سطوح استانی در سایر استان ها برگزار خواهد شد. در برگزاری مراسم از مدیران کل استانی خواسته شده است تا از ظرفیت همه بخش ها اعم از دولتی، عمومی و غیردولتی، شهرداری ها، تشکل های حرفه ای گردشگری و جوامع محلی میزبان بهره کامل ببرند.

منبع: دنیای سفر

به "بزرگداشت روز جهانی گردشگری 1400 در 5 استان منتخب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگداشت روز جهانی گردشگری 1400 در 5 استان منتخب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید