تشویق مردم به نوسازی بافت فرسوده از سیاست های مهم دولت است

به گزارش وبلاگ به آبادی، استاندار هرمزگان با اشاره به ورود توسعه گرها در راستای نوسازی بافت فرسوده در محله چاهستانی های بندرعباس، گفت: توسعه گرها مذاکرات خود را با مردم ساکن در این محله برای نوسازی واحدهای مسکونی آنها شروع نموده اند.

تشویق مردم به نوسازی بافت فرسوده از سیاست های مهم دولت است

به گزارش وبلاگ به آبادی، فریدون همتی در نشست ستاد بازآفرینی استان هرمزگان با اشاره به ورود توسعه گرها در راستای نوسازی بافت فرسوده در محله چاهستانی های بندرعباس، اظهار کرد: توسعه گرها مذاکرات خود را با مردم ساکن در این محله برای نوسازی واحدهای مسکونی آنها شروع نموده اند و همکاری مردمی در این راستا رو به افزایش است.

وی ادامه داد: برای بعضی قطعات زمین های متعلق به دولت در این محله نیز طرح هایی برای ساخت 300 واحد مسکونی در نظر گرفته شده که در حال آماده شدن نقشه های ساختمانی و انتخاب توسعه گر برای شروع عملیات اجرایی هستند.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: توسعه گرها در چندین منطقه از محله چاهستانی ها به توافقات خوبی با مردم دست یافته اند، تا کار نوسازی هر چه سریع تر شروع گردد.

همتی توضیح داد: نوسازی بافت فرسوده در محله چاهستانی ها و دیگر محله های دارای بافت فرسوده در گروی همکاری مردم با اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری و توسعه گرهاست تا بتوانیم تا سرانجام امسال نوسازی سه هزار واحد مسکونی در محله چاهستانی ها را شروع کنیم.

استاندار هرمزگان تشویق مردم به نوسازی بافت فرسوده را از سیاست های مهم دولت عنوان نمود و اضافه کرد: در این راستا مشوق های مختلفی در نظر گرفته شده و افرادی که علاقه مند باشند به صورت انفرادی واحد خود را نوسازی نمایند، از تسهیلات بانکی ارزان قیمت و تخفیف 90 درصدی در هزینه صدور پروانه ساخت بهره مند می شوند و علاوه بر آن توسعه گرها نیز با شرایط مناسب برای نوسازی مشارکت و حضور دارند.

همتی گفت: با توجه به این فرصت ها و مشوق های در نظر گرفته شده و همچنین اراده تمامی دستگاه های اجرایی برای نوسازی بافت فرسوده، از مردم ساکن در این محلات می خواهیم تا با مشارکت و همکاری خود به افزایش سرعت کار و روند ساخت و ساز واحدهای مسکونی جدید یاری نمایند.

وی اظهار کرد: نوسازی محلات دارای بافت فرسوده موجب افزایش توانمندی و کیفیت زندگی در این محلات خواهد شد و ما تسهیلات لازم را برای روان تر شدن این کار در نظر گرفته ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تشویق مردم به نوسازی بافت فرسوده از سیاست های مهم دولت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشویق مردم به نوسازی بافت فرسوده از سیاست های مهم دولت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید