تصاویر ، اگر در انتخاب لباس مشکل دارید روش جالب کمد کپسولی را حتما امتحان کنید

به گزارش وبلاگ به آبادی، برای همه ما پیش آمده است که با وجود داشتن تعداد زیادی لباس، باز هم در انتخاب لباس مشکل داشته باشیم. اما اگر تعداد لباس ها را محدود نموده و به هنگام خرید لباس هایی را انتخاب کنیم که به چند روش می توانیم از آن ها استفاده کنیم، هم به سندروم پشیمانی پس از خرید دچار نمی شویم و هم همواره لباس برای پوشیدن داریم.

تصاویر ، اگر در انتخاب لباس مشکل دارید روش جالب کمد کپسولی را حتما امتحان کنید

به گزارش وبلاگ به آبادی، مسئله شلوغ بودن کمد لباس هایمان تقریبا برای همه ما، مسئله زجرآوری بوده است. همه ما وقتی کمدمان را باز می کنیم معمولا با توده ای از لباس ها که واقعا آن ها را نمی پوشیم روبرو می شویم. در این شرایط معمولا به هنگام برداشتن یک لباس، همه لباس ها به هم ریخته و مصیبت اصلی همینجا وارد می گردد. کمد کپسولی به شما یاری می نماید که علاوه بر داشتن کمدی تمیز و خلوت، در مصرف پول خود هم مقدار خیلی زیادی صرفه جویی کنید.

کمد کپسولی، سبک مینیمالی است که به شما یاری می نماید با تعداد کمتر لباس، استایل های بیشتر با کیفیت بهتری بتوانید درست کنید و هر لباسی را بدون دلیل نخرید. در این روش با محدود کردن تعداد لباس ها و انتخاب لباس هایی که واقعا احتیاج دارید و از پوشیدن آنها لذت می برید، هیچوقت مشکل ست کردن لباس نخواهید داشت. این لباس های باکیفیت و زیبا و کاربردی، معمولا لباس هایی هستند که وجود آن ها در کمد هر کسی لازم است. رنگ ها و طرح ها و مدل های متفاوتی هم دارند و هیچوقت از مد نمی افتند. همچنین شما می توانید از این لباس ها در هر فصلی بهره ببرید.

ایده کمدهای کپسولی چند سالی است که در میان مفاهیم مد مطرح شده است و هدف آن صرفه جویی در وقت و هزینه و بهینه سازی در استفاده از منابع است. این نوع از کمد لباس به شما یاری می نماید که عادت های بد خرید کردن را کنار گذاشته و در عین حال همواره خوش تیپ و مرتب به نظر برسید.

پروژه 333

خانم کورتنی کاروِر نویسنده ای که در زمینه سبک زندگی مینیمال آثاری دارد ایده کمد کپسولی پروژه 333 را معرفی نموده است. پروژه 333 پیشنهاد می نماید که 33 تکه لباس را برای 3 ماه انتخاب کنید و در آن سه ماه فقط همین لباس ها را در ترکیب هایی متنوع بپوشید. در این روش به غیر از حلقه ازدواج، لباس زیر، لباس خواب، لباس راحتی خانه و لباس ورزشی، 33 تکه باید ترکیبی از لباس، کفش، کیف و زیورآلات و دیگر اکسسوری ها باشد.

10 روز 10 لباس

شاید تصور کنید که برای آغاز سخت است که 3 ماه را تنها با 33 تکه لباس بگذرانید. پس روش دیگری را به شما پیشنهاد می کنیم که به چالش ده روز ده لباس معروف است. این روش در سال 2015 توسط بلاگری به نام Lee Vosburg در وبلاگ وی با عنوان Style Bee معرفی گردید. این روش هم با رویکرد مینیمالیستی توصیه شده اما به خاطر مدت زمان کوتاه تر امکان تنوع بیشتری را برای شما فراهم می نماید. تفاوت دیگر این چالش با پروژه 333 این است که 10 تکه فقط شامل لباس می گردد و شما در انتخاب اکسسوری، کیف و کفش محدودیتی ندارید.

پس، آیتم های اصلی کمد شامل شلوار، دامن، انواع بالاپوش (بلوز، تیشرت، شومیز)، کفش، کت یا مانتو هستند و آیتم هایی که در این کمد محسوب نمی شوند شامل شال، کیف و انواع اکسسوری هستند.

چه رنگ هایی برای یک کمد کپسولی مناسب هستند؟

رنگ هایی که برای لباس ها و لوازم جانبی کمد کپسولی خود انتخاب می کنید بسیار مهم هستند. با این حال، معمولا همه ما برای آغاز یک فصل جدید، رنگ های کمد لباس های خود را کمی تغییر می دهیم. یادتان باشد که در هنگام انتخاب و خرید لباس های رنگی جدید، رنگ پوست و چهره خودتان را هم در نظر بگیرید. البته برخی از رنگ ها برای هر رنگ پوست و مویی مناسب هستند؛ رنگ هایی مثل قرمز گوجه ای و یا آبی تیره.

یک نکته مهم دیگر هم این است که اگر رنگ تمام لباس های خود را گرم و یا سرد انتخاب کنید، ست کردن آن ها با یکدیگر کار آسان تری خواهد بود.

به طور کلی بهتر است که این رنگ ها را درون کمد کپسولی خود داشته باشید:

رنگ نارنجی تیره: این رنگ برای کسانی که عاشق رنگ های گرم هستند بسیار مناسب است و همراه با رنگ کرم شتری و آبی تیره، بسیار زیبا دیده می گردد.

رنگ قرمز تیره: رنگ قرمز از آن دسته رنگ های جذاب و پرطرفداری است که حتما باید در کمد لباس های ما وجود داشته باشد.

رنگ صورتی چرک: اگر دوست دارید که به لباس های رنگ خنثی خود کمی رنگ و لعاب، و وجهه ای ظریف و خانمانه بدهید، بهتر است که از رنگ صورتی چرک بهره ببرید.

رنگ سبز: رنگ سبز تناژهای متنوع و زیبایی از جمله زیتونی، چمنی و سدری دارد که بهتر است چند مورد از آن ها را درون کمد کپسولی خود داشته باشید.

چطور یک کمد کپسولی بسازیم؟

در مرحله اول همه لباس ها را از کمد بیرون بیاورید و آنالیز کنید که از هر تکه لباس، کفش و اکسسوری چند دست یا جفت دارید. ممکن است از دیدن لباس های بسیاری که تا به حال حتی یک بار هم نپوشیده اید یا لباس هایی که در شلوغی کمد گم نموده بودید شوکه شوید.

مرحله دوم، مرحله تفکیک لباس هاست. اولین و مهم ترین گروه لباس هایتان آن هایی هستند که بیشتر از همه می پوشید، کاربردی هستند و با استایل شما هماهنگ هستند. گروه دیگر لباس هایی هستند که خیلی زیاد پوشیده نمی گردد ولی بدون هیچ دلیلی دوست دارید در کمدتان بمانند. یک سری از لباس ها هم هستند که با وجود نو و سالم بودن دیگر سایز شما نیستند که باید در اولین فرصت آن ها را به فرد یا موسسه ای اهدا کنید.

ممکن است در بین لباس هایتان یکی دو تکه لباس یادگاری یا هدیه گرفته داشته باشید که با وجود نپوشیدنشان می خواهید نگهشان دارید. تکلیف این لباس ها هم معلوم است، آن ها را بسته بندی کنید و در چمدانی زیر تختخواب یا در جعبه ای در انباری نگه داری کنید. یک گروه از لباس ها هم هستند که برایتان تکراری شده اند اما مسئله ای ندارند و قابل استفاده هستند. در این شرایط پیشنهاد می کنم اگر دوستی دارید که هم سایز شماست و سلیقه مد و استایل او به شما نزدیک است لباس هایتان را برای مدتی با لباس های وی تعویض و تبادل کنید.

احتمالا برخی لباس هایتان هم خراب، پاره و غیر قابل پوشیدن شده اند و باید آن ها را دور بیندازید.

برگردیم به گروه دوم لباس ها، تکه هایی که نمی دانید چرا اما نگهشان می دارید. در این قسمت باید از خود دو سوال بپرسید. اول اینکه آیا در یک سال گذشته آن لباس را پوشیده اید یا نه و در یک سال آینده چقدر ممکن است که آن لباس را بپوشید؟ سوال دوم اینکه، اگر الان این لباس را در فروشگاهی می دیدید بازهم آن را می خریدید؟ اگر جواب این دو سوال شما منفی است حتما و قطعا باید از خیر آن لباس بگذرید.

  • تصاویر | 8 روش تا کردن لباس برای اینکه کمد مرتبی داشته باشید
منبع: همشهری آنلاین

به "تصاویر ، اگر در انتخاب لباس مشکل دارید روش جالب کمد کپسولی را حتما امتحان کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، اگر در انتخاب لباس مشکل دارید روش جالب کمد کپسولی را حتما امتحان کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید