حشرات نقشی در انتقال بیماری کرونا ندارند

به گزارش وبلاگ به آبادی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه کرونا به وسیله حشرات منتقل نمی گردد، گفت: حشرات در انتقال این بیماری از فردی به فرد دیگر، اصلا نقشی ندارند.

حشرات نقشی در انتقال بیماری کرونا ندارند

به گزارش وبلاگ به آبادی، میترا رنجبر، متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری روز آدینه در تبادل نظر با ایرنا گفت: هرچند حشرات می توانند یکسری از انگل ها و ویروس ها را منتقل نمایند، اما نمی توانند این ویروس را منتقل نمایند.

متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری تاکید نمود: حشرات در انتقال ویروس های تنفسی از جمله کرونا و سرماخوردگی، هیچ نقشی ندارند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی به مردم اطمینان داد که نگران انتقال بیماری از این طریق نباشند و به این دسته از اطلاعات غلط که در فضای مجازی منتشر می گردد، اصلا توجه ننمایند.

با نزدیک شدن به فصل گرما و ازدیاد حشرات و آفات در این فصل و با وجود شیوع بیماری کرونا و احتمال ماندگاری این ویروس حتی در فصل گرما، انتقال این ویروس به وسیله حشرات یکی دیگر از دغدغه ها و سوال های مهم افراد در این روزها شده است.

سازمان بهداشت جهانی نیز فروردین ماه به این نگرانی پرداخت و به این پرسش پاسخی کوتاه داد که افراد نمی توانند به وسیله نیش پشه به ویروس کرونا مبتلا شوند.

سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت که تا به امروز، هیچ مدرکی مبنی بر شیوع ویروس کرونا به وسیله پشه ها وجود ندارد. کروناویروس جدید یک ویروس تنفسی است که در درجه اول به وسیله قطرات ایجاد شده هنگام آلوده شدن فرد آلوده یا عطسه یا به وسیله قطرات بزاق یا ترشحات از بینی گسترش می یابد. همچنین این ویروس می تواند به وسیله لمس کردن سطحی که یک فرد آلوده به ویروس قبلا آن را لمس نموده، انتقال یابد.

ویروس کرونا جهشی نداشته است

متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری تاکید نمود: ویروس کرونا به مرور زمان جهشی نداشته و فعلا شواهد علمی در این زمینه نداریم.

رنجبر ادامه داد: تا به امروز مقالات علمی که در کشورهای مختلف جهان منتشر شده، این موضوع را تائید ننموده اند و همچنان نظر محققان این است که این ویروس جهشی نداشته است.

منبع: جام جم آنلاین

به "حشرات نقشی در انتقال بیماری کرونا ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حشرات نقشی در انتقال بیماری کرونا ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید