حضور هشت فیلم ایرانی در جشنواره بوسان، کارگردان خورشید با فیلمسازان عظیم دنیا رقابت می نماید

به گزارش وبلاگ به آبادی، بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم بوسان در کشور کره جنوبی سال جاری 8 فیلم داستانی، کوتاه و مستند ایرانی را در برنامه نمایش خود قرار داد.

حضور هشت فیلم ایرانی در جشنواره بوسان، کارگردان خورشید با فیلمسازان عظیم دنیا رقابت می نماید

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ به آبادی، فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی که اخیراً در بخش رقابتی جشنواره فیلم ونیز حضور داشت، در کنار آثاری از کارگردانان مطرح سینمای دنیا، چون توماس وینتربرگ، فردریک وایزمن، مایکل فرانکو، ژیا ژانکه و... در بخش اسطوره های جشنواره فیلم بوسان روی پرده می رود.

فیلم های مردن در آب مطهر ساخته نوید محمودی، عنکبوت ساخته ابراهیم ایرج زاد، کشتارگاه ساخته عباس امینی و شیطان وجود ندارد از محمد رسول اُف نیز برای نمایش در بخش پنجره ای به سینمای آسیای جشنواره بوسان انتخاب شده اند.

همچنین هرگز، گاهی، همواره به کارگردانی شادی کرم رودی نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی فیلم های کوتاه آسیایی است و دو مستند بچه ها شب ساخته بهروز نورانی پور و هنر زندگی در خطر ساخته مینا کشاورز محصول مشترک ایران و آلمان در بخش رقابتی آثار مستند این رویداد سینمایی حضور خواهند داشت.

بیست و پنجمین جشنواره فیلم بوسان با دو هفته تاخیر نسبت به تاریخ اصلی به دلیل شیوع ویروس کرونا و در مقیاسی کوچکتر از تاریخ 21 تا 30 اکتبر (30 مهر تا 9 آبان) برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حضور هشت فیلم ایرانی در جشنواره بوسان، کارگردان خورشید با فیلمسازان عظیم دنیا رقابت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور هشت فیلم ایرانی در جشنواره بوسان، کارگردان خورشید با فیلمسازان عظیم دنیا رقابت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید