خبرنگاران تغییر مسئول تیم آمریکا برای حضور در نشست برجام

به گزارش وبلاگ به آبادی، تهران - خبرنگاران - شبکه سی ان ان شنبه شب از تغییر لحظه آخری مسئول تیم آمریکا برای حضور در نشست روز سه شنبه هفته جاری کمیسیون مشترک برجام در وین اطلاع داد.

خبرنگاران تغییر مسئول تیم آمریکا برای حضور در نشست برجام

به گزارش وبلاگ به آبادی، شبکه سی ان ان به نقل از یک مقام ارشد دولت بایدن گزارش داد که راب اقتصادی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران ریاست تیم آمریکا در مذاکرات غیرمستقیم برجام که قرار است سه شنبه هفته جاری در وین برگزار گردد، برعهده خواهد داشت.

این در حالی است که تارنمای آکسیوس روز آدینه گزارش داد، انتظار نمی رود که اقتصادی در نشست بعدی وین شرکت کند.

روز آدینه هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بصورت مجازی برگزار گردید. در این نشست اعضای برجام با اشاره با ابعاد فاجعه بار خروج آمریکا از برجام بر انتفاع ایران از برجام، بر از دست ندادن زمان در این مقطع تاکید کردند.

طرف های برجام همچنین ضمن تاکید بر تعهدشان برای حفظ برجام، تصمیم گرفتند این جلسه کمیسیون مشترک را هفته آینده جهت تداوم رایزنی ها در وین از سر بگیرند تا اقدامات مربوط به لغو تحریم ها و گام های هسته ای را ازطریق گروه های کارشناسی مربوطه تعیین نمایند.

ایران 2 سال پس از خروج یکجانبه آمریکا از برجام و تعلل طرف های اروپایی در عمل به تعهداتشان در این توافق، گام هایی را با نظارت آژانس برای کاهش تعهداتش شروع کرد.

جمهوری اسلامی به عنوان کشوری مسؤولیت پذیر بارها تاکید نموده است که در صورت لغو تمام تحریم ها و اجرای تعهدات برجامی از سوی دیگر طرف های این توافق بین المللی، به گونه ای که از منافع خود تحت برجام بهره مند گردد، گام های برداشته شده در جهت کاهش تعهدات برجامی از سوی تهران به سرعت برگشت پذیر خواهد بود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تغییر مسئول تیم آمریکا برای حضور در نشست برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تغییر مسئول تیم آمریکا برای حضور در نشست برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید