خبرنگاران کمیسیون مشترک برجام هفته آینده تشکیل جلسه می دهد

به گزارش وبلاگ به آبادی، تهران - خبرنگاران - اتحادیه اروپا در بیانیه ای بیان کرد: کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک برجام 28 ژوئن (آدینه هفتم تیر) در وین تشکیل جلسه خواهد داد.

خبرنگاران کمیسیون مشترک برجام هفته آینده تشکیل جلسه می دهد

این بیانیه حاکی است: کمیسیون مشترک به ریاست هلگا اشمید و از جانب فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا برگزار می گردد و ایران و E3+2 (چین، فرانسه، آلمان، روسیه و انگلیس) در آن حضور خواهند داشت.

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است: این جلسه با هدف اطمینان از تداوم اجرای برجام در همه ابعادش و بحث در مورد راه های مقابله با چالش های ناشی از خروج آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریم ها علیه ایران و همچنین اعلان اخیر ایران درباره اجرای تعهدات هسته ای اش برگزار می گردد.

در پی تداوم سیاست های خصمانه آمریکا علیه ایران و کارشکنی این کشور علیه برجام و نیز عدم تمدید معافیت های هسته ای مندرج در توافق هسته ای، جمهوری اسلامی ایران 18 اردیبهشت ماه و در سالروز خروج آمریکا از برجام طی بیانیه ای از سوی شورای عالی امنیت ملی از کاهش تعهدات برجامی خود اطلاع داد.

طبق این بیانیه ایران دیگر به محدودیت های پیش بینی شده در برجام در مورد میزان 130 تن اورانیوم 67/ 3 درصد و 300 کیلو آب سنگین متعهد نخواهد بود. در عین حال جمهوری اسلامی ایران تصریح نموده است که برای حفظ توافق هسته ای تعهدات خود را کاهش داده و در صورت اقدام عملی شرکای برجام برای حفظ این توافق چندجانبه اقدامات ایران می تواند برگشت پذیر باشد.

با این وجود و در پی بی عملی شرکای برجام روز دوشنبه بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در اراک اظهار داشت که فراوری اورانیوم ایران تا 10 روز آینده (تا ششم تیرماه) از مرز 300 کیلوگرم عبور خواهد نمود.

بهروز کمالوندی اضافه کرد: فراوری اورانیوم 4 برابر شده و شمارش معکوس برای گذشت از مرز 300 کیلوگرم شروع شده است. وی ادامه داد: از امروز به مدت 10 روز یعنی تا ششم تیرماه از مرز 300 کیلوگرم عبور خواهیم کرد.

کمالوندی اعلام کرد: به محض اعلام، سرعت غنی سازی را سریع تر خواهیم کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کمیسیون مشترک برجام هفته آینده تشکیل جلسه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کمیسیون مشترک برجام هفته آینده تشکیل جلسه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید