زیارت مسجدالنبی و حج عمره، برای سعودی ها تعطیل شد

به گزارش وبلاگ به آبادی، ایرنا نوشت:عربستان سعودی که به تازگی صدور ویزا برای انجام حج عمره و زیارت مسجد النبی (ص) را به حالت تعلیق درآورد، امروز چهارشنبه این اعمال برای شهروندان و اتباع مقیم این کشور را هم به طور موقت ممنوع کرد.

زیارت مسجدالنبی و حج عمره، برای سعودی ها تعطیل شد

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) گزارش داد: ریاض بنابر توصیه کمیته پیگیری شرایط ایجاد شده از ویروس کرونا، تصمیم گرفته حج عمره شهروندان و اتباع مقیم این کشور را به طور موقت به حالت تعلیق درآورد و تا وقتی که شرایط بهتر نشود این ممنوعیت ادامه خواهد داشت.

یک مسئول در وزارت داخلی عربستان در این باره گفت: این تصمیم پیشگیرانه در چارچوب تدابیر دولت برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا انجام می شود. طبق این تصمیم ورود به حرمین شریفین که همواره شاهد حضور گسترده مسلمانان است، ممنوع می شود.

این در حالی است که عربستان چند روز گذشته از ابتلا یک مورد به کرونا در کشورش خبر داد.

عربستان همچنین پنجشنبه هفته گذشته، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ورود مسافران از کشورهای دیگر برای انجام حج عمره و زیارت مسجد النبی (ص) را به خاک کشورش به حالت تعلیق درآورد.

ریاض اعطای ویزا گردشگری به کشورهایی که ویروس کرونا در آن ها شیوع یافته را نیز متوقف کرده است.

ویروس کرونا که رسما کووید - 19 نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تا به امروز به حدود 60کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی شرایط فوق العاده اعلام کرده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "زیارت مسجدالنبی و حج عمره، برای سعودی ها تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیارت مسجدالنبی و حج عمره، برای سعودی ها تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید