شیخ عشیره سوری: در درگیری با نیروهای آمریکایی 2 تن از آن ها کشته و زخمی شدند

به گزارش وبلاگ به آبادی، شیخ عشیره ای که هفته گذشته با نیروهای آمریکایی در شرق سوریه درگیر شدند، از کشته و زخمی شدن 2 نیروی آمریکایی خبر داد.

شیخ عشیره سوری: در درگیری با نیروهای آمریکایی 2 تن از آن ها کشته و زخمی شدند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ به آبادی، شیخ فیصل الیوسف شیخ عشیره الغنامه در حومه شهر الحسکه سوریه گفت که در جریان درگیری که هفته گذشته اهالی چند روستا با نیروهای آمریکایی در این منطقه داشتند، یک نیروی آمریکایی کشته و یک تن دیگر زخمی شده است.

او به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که آمریکایی ها جلوی چشم آن ها، جسد یک سرباز و یک زخمی را به داخل خودروهای نظامیشان انتقال داده اند و پس از آن بود که جنگنده های آمریکایی به پرواز در آمده و سه مرتبه روستای خربه عمو را بمباران کردند.

در تاریخ 23 بهمن ماه زمانی که گشتی های آمریکایی قصد عبور از روستای خربه عمو در حومه شهر حسکه را داشتند، با ممانعت ارتش سوریه روبرو شدند و پس از آن نیز اهالی روستاهای خربه عمو، بویر عاصی، خراب عسکر و القصیر به کمک ارتش سوریه آمده و با آمریکایی ها درگیر شدند که در این اثنا یک غیر نظامی سوری کشته شد و جنگنده های آمریکایی نیز روستای خربه عمو را بمباران کردند.

ائتلاف آمریکایی پس از این درگیری در بیانیه ای مدعی شده بود که هیچ نیروی آمریکایی آسیب ندیده اند.

شیخ فیصل الیوسف امروز در خصوص این ماجرا گفت که حادثه رخ داده تازه اولین شراره های مقاومت علیه آمریکایی هاست و دیگر عشایر عربی سوریه نیز باید برای بیرون انداختن آمریکایی ها از سوریه وارد عمل شوند.

او همچنین از نقش گشتی های روسیه که برای میانجیگری وارد محل درگیری شده بودند تمجید کرد و گفت که آن ها مانع تیراندازی بیشتر آمریکایی ها به سمت مردم شدند.

این مقام عشیره ای سوریه افزود: آن چه اهالی عشیره الغنامه و دیگر عشایر انجام دادند، نشانه بزرگی مبنی بر روج میهن دوستی و شجاعت عشایر سوریه است که به زودی در عرصه عمل به مقاومت مردمی علیه اشغالگری و حفظ حاکمیت ملی در کنار ارتش سوریه بدل خواهد شد.

او تأکید کرد که در حال حاضر بسکمک از جوانان عشایر سوری به فکر درگیری مسلحانه با آمریکایی ها و جدایی از نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) هستند.

لحظه درگیری شدید اهالی روستا با نظامیان آمریکایی و پرواز جنگنده ها

در همین حال خالد المحمد پدر فیصل فردی که بر اثر تیراندازی آمریکایی ها کشته شد نیز به اسپوتنیک گفت: من افتخار می کنم که فرزندم در حالی که بلند شده و به سمت خودروهای زرهی آمریکایی ینگ پرتاب می کرد، شهید شد و در حالی که بدون سلاح بود، سربازان اشغالگر آمریکایی به سوی او تیراندازی کردند.

او همچنین گفت که از تمامی استان های سوریه پیام تبریک و تسلیت برای کشته شدن فرزندنش دریافت کرده و به شهادت او افتخار می کند و در مجلس عزای فرزندش شاهد حضور بسکمک از عشایر و نهادهای سوری بوده و به یک کنگره ضد آمریکایی تبدیل شده بود.

انتقال پیکر فیصل جوان کشته شده سوری به دست آمریکایی ها

این نخستین باری نبود که مردم این منطقه جلوی خودروهای نظامی آمریکا را گرفتند و به حضور آن ها در این منطقه سرشار از نفت اعتراض می کنند.

ایست و بازرسی ارتش سوریه در بزرگراه ام 4 در مجاورت روستای اللبن (در 14 کیلومتری شمال غرب الحسکه) ششم بهمن مانع از عبور گشتی های آمریکایی شد. نظامیان آمریکایی اصرار داشتند که پرچم روسیه از بالای این مرکز ایست و بازرسی پایین کشیده شود، اما نیروهای ارتش سوریه نپذیرفتند و علاوه بر آمریکایی ها را مجبور کردند تا از راهی که آمده بودند بازگردند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شیخ عشیره سوری: در درگیری با نیروهای آمریکایی 2 تن از آن ها کشته و زخمی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیخ عشیره سوری: در درگیری با نیروهای آمریکایی 2 تن از آن ها کشته و زخمی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید