قهرمان در میان 276 فیلم واجد شرایط اسکار برترین فیلم سال

به گزارش وبلاگ به آبادی، تهران (پانا) - فیلم قهرمان ساخته اصغر فرهادی در میان 276 فیلم بلند سینمایی واجد شرایط حضور در بخش اسکار برترین فیلم سال نهاده شد.

قهرمان در میان 276 فیلم واجد شرایط اسکار برترین فیلم سال

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از ورایتی، آموزشگاه اسکار روز گذشته 20 ژانویه، 276 فیلم بلند سینمایی را واجد شرایط حضور در بخش اسکار برترین فیلم سال خاطرنشان کرد. رای گیری نامزدها از روز پنجشنبه 27 ژانویه شروع می گردد و تا روز سه شنبه یک فوریه ادامه خواهد یافت.

سال جاری در حالی 276 فیلم واجد نامزدی اسکار برترین فیلم سال معرفی شدند که این عدد در سال گذشته 366 فیلم بود. تعداد فیلم های واجد شرایط نامزدی اسکار برترین فیلم در سال گذشته در چهل سال گذشته بالاترین رقم بود.

در لیست اعلامی آموزشگاه همه فیلم های پیش بینی شده برای نامزدی اسکار برترین فیلم سال مانند ریکاردوها بودن، بلفاست، بیا بیا، کندی من، کودا، تلماسه، افسون، خاندان گوچی، کوچه کابوس، مادران مشابه، قدرت سگ، یک مکان ساکت قسمت دوم، اسپنسر، مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست و داستان وست ساید دیده می گردد.

در این لیست چند فیلم غیرانگلیسی زبان راه یافته به لیست کوتاه بخش اسکار بین الملل مانند ماشین من را بران از ژاپن، قهرمان از ایران و دست خدا از ایتالیا نیز به چشم می خورد.

از زمان افزایش تعداد نامزدهای برترین فیلم سال از 5 فیلم به 10 فیلم در سال 2009، بسیاری انتظار حضور یک مستند بلند در میان 10 نامزد نهایی برترین فیلم سال را می کشند که هنوز محقق نشده است. سال جاری نیز مستندهایی مانند فرار، تابستان روح و ساده مثل آب در میان 276 فیلم واجد شرایط شرکت در بخش اسکار برترین فیلم سال جای گرفته اند. در این لیست نام 26 انیمیشن بلند نیز به چشم می خورد.

نامزدهای نودوچهارمین دوره اسکار روز سه شنبه 8 فوریه اعلام می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "قهرمان در میان 276 فیلم واجد شرایط اسکار برترین فیلم سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمان در میان 276 فیلم واجد شرایط اسکار برترین فیلم سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید