لغو تحریم های اقتصادی آمریکا علیه سودان

به گزارش وبلاگ به آبادی، بانک مرکزی سودان از لغو تمام تحریم های اقتصادی این کشور خبر داد.

لغو تحریم های اقتصادی آمریکا علیه سودان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ به آبادی به نقل از روزنامه الانتباهه چاپ خارطوم، رئیس بانک مرکزی سودان گفت: این بانک نامه ای از دفتر تحریم های وزارت خارجه آمریکا دریافت کرده است مبنی بر اینکه تمام اشکال مختلف تحریم های اقتصادی علیه سودان بر اساس دستورالعمل های 13067 و 13412 لغو می شود. این دستورالعمل ها از 12 اکتبر 2017 به این سو صادر شده است.

بدرالدن عبدالرحیم ابراهیم اضافه کرد: بر اساس این دستورالعمل ها تحریم های 157 موسسه سودانی لغو می شود و فقط افراد و موسساتی که مرتبط با ارتکاب جرایم در جنگ دارفور (غرب سودان) هستند، تحت تحریم باقی خواهند ماند.

بانک مرکزی سودان، لغو تحریم های اقتصادی علیه این کشور را به تمام بانک های سودانی و نمایندگی آنها در خارج از کشور و برخی بانک های عربی اطلاع داده است.

آمریکا در سال 1997 سودان را در فهرست کشورهای حامی گروه های تروریستی قرار داد و این کشور را تحت تحریم اقتصادی و نظامی خود قرار داد.

واشنگتن به دنبال توافقی که با دولت خارطوم کرد، در ششم اکتبر سال 2017 تحریم های اقتصادی سودان را لغو کرد، اما لغو این تحریم ها در عمل صورت نگرفت چرا که کشورهای اروپایی منتظرند سودان از فهرست کشورهای حامی گروه های تروریستی خارج شود اما واشنگتن تا به امروز چنین اقدامی را انجام نداده است. با وجود این ، مذاکرات مقامات خارطوم با مقامات آمریکایی در این زمینه همچنان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لغو تحریم های اقتصادی آمریکا علیه سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو تحریم های اقتصادی آمریکا علیه سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید