محرابیان: سرانه آب برای هر ایرانی کاهش یافته است

به گزارش وبلاگ به آبادی، وزیر نیرو گفت: سرانه آب هر ایرانی از حدود 6 هزار و 500 مترمکعب به یک هزار و 200 متر مکعب کاهش یافته است.

محرابیان: سرانه آب برای هر ایرانی کاهش یافته است

به گزارش گروه مالی وبلاگ به آبادی، علی اکبر محرابیان امروز (یکشنبه) در نشست با مدیران صنعت آب و آبفای کشور در محل وزارت نیرو اضافه نمود: کاهش سرانه آب لزوم توجه جدی تر به سازگاری با کم آبی را دوچندان می نماید.

وی ادامه داد: حل چالش های آب در این دوره به وسیله 2 راه حل، اقدام های نرم افزاری و اقدام های عملیاتی و سازه ای پیگیری خواهد شد.

وزیر نیرو گفت: در اقدام های نرم افزاری که نخستین گام است، درک این موضوع که کشور درگیر شرایط کم آبی است و پنجه در پنجه کم آبی دارد بسیار مهم خواهد بود.

محرابیان گفت: کشورمان یکی از کم بارش ترین کشور های دنیا است که یک سوم تا یک دوم بارش ها در آن به وقوع می پیوندد و همیشه شاهد کاهش بارش ها بوده و خواهد بود.

وی افزود: بر همین اساس افزایش بهره وری در بخش آب از اهمیت بسیار بالایی برخودار است، زیرا افزایش بهره وری این امکان را می دهد تا با منابع کم بتوان مصرف بیشتر را به درستی پوشش داد.

وزیر نیرو اعلام نمود: عمده مصارف آب کشور در بخش های کشاورزی، صنعت، شرب و محیط زیست است که در بخش کشاورزی با توجه به سهم قابل توجه این بخش و مقدار رشد آن، مقدار اعمال بهره وری از ظرفیت بالاتری برخودار است.

محرابیان گفت: اگر صرفه جویی در بخش کشاورزی محقق گردد مسائل زیادی از کشور حل خواهد شد، بنابراین توجه به افزایش بهره وری در این بخش از ضروریات است که متولی آن نیز باید وزارت نیرو باشد.

ادامه دارد...

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "محرابیان: سرانه آب برای هر ایرانی کاهش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرابیان: سرانه آب برای هر ایرانی کاهش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید