محسن هاشمی: با اجرای پروژه های بزرگ مقیاس محلات فراموش شدند

به گزارش وبلاگ به آبادی، تهران (پانا) - رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جریان توسعه محلات و آیین تقدیر از عملکرد برتر تاکید کرد که در این شرایط که دچار بحران اقتصادی هستیم و مدیریت شهر دچار مشکل شده است، پروژه های محله محور نتیجه بهتری می دهند و اثربخش هستند.

محسن هاشمی: با اجرای پروژه های بزرگ مقیاس محلات فراموش شدند

به گزارش شورای اسلامی شهر تهران، همایش توسعه محلات و آیین تقدیر از عملکرد برتر با حضور رییس و اعضای شورای شهر تهران و معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری تهران ظهر امروز برگزار شد.

محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جریان این همایش تشریح کرد: تهران نسبت شهرهای بزرگ دنیا قدمت چندانی ندارد و در میان دو شهر ری و شمیران تشکیل شده که ری هفت هزار سال و شمیران سه هزارسال قدمت دارند. اما تهران مانند قاهره یا رم با قدمت شکل نگرفته و توسط حکومت قاجار بعنوان پایتخت مشخص شد و تنها حدود 230 سال از پایتخت شدن می گذرد.

او ادامه داد: در آن زمان تهران دارای محلات و روستاهای زیادی بود و با پیوستن این روستاها بزرگ شد و امروزه 43 شهر در استان تهران وجود دارند و مستقیما با تهران در ارتباط هستند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با یادآوری این موضوع که تهران از زمان تشکیل بلدیه (شهرداری) تقریبا 50 شهردار را تجربه کرده است اضافه کرد: به علت پروژه های بزرگ مقیاس شهرداران گذشته، محلات فراموش شدند.

هاشمی ادامه داد: خوشبختانه در شورای پنجم توجه به پروژه های کوچک مقیاس در اولویت قرار گرفت و در این شرایط که دچار بحران اقتصادی شده ایم و مدیریت شهر دچار مشکل شده است، پروژه های محله محور نتیجه بهتری می دهند و اثربخش هستند.

رییس شورا در ادامه خاطر نشان ساخت: بازدیدها از محلات نشان می دهد که پروژه های کوچک مقیاس آنچنان که باید به چشم نمی آیند و خواهشمندم که مواظب باشیم که حس شعاری بودن این پروژه ها به مردم دست دهد.

او همچنین به نحوه تعامل شورایاران و مسئولان اجرایی اشاره داشت و اضافه کرد: نحوه صحبت می تواند تعامل را دچار اشکال و اختلاف کند. شورایاران انتخاب می شوند که مسائل را به شورا برسانند، نه اینکه مسئولان اجرایی را مورد هجمه قرار دهند. این اشکالات و اختلافات در پروژه ها تاثیر منفی گذاشته و آنان را ناکام می گذارند.

احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران که در این مراسم حضور داشت با اشاره به اینکه در گذشته هیات ها و مساجد در جایگاه انجمن محلات بودند گفت: تعهد شورای پنجم، احترام به رای و نظر مردم است.

او ادامه داد: دموکراسی که امروز از آن سخن میگوییم، دموکراسی صندوقی است و ما باید آن را با بودجه ریزی مشارکتی به دموکراسی اجرایی تبدیل کنیم .

مسجد جامعی در همین خصوص گفت: اینکه مردم در انتخاب و مشخص بودجه و اجرای پروژه نقش داشته باشند، به معنای دموکراسی اجرایی است و به نظر من برای افزایش کیفیت زندگی در شهر، پروژه های کوچک مقیاس در محلات مهمتر از پروژه های بزرگ مقیاس هستند و از همین روی است که پروژه های کوچک مقیاس براساس تعهد شورا به مردم برنامه ریزی شده اند، چراکه این پروژه ها مربوط به مردم است و آنان را به مطالبه گری وا می دارد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "محسن هاشمی: با اجرای پروژه های بزرگ مقیاس محلات فراموش شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محسن هاشمی: با اجرای پروژه های بزرگ مقیاس محلات فراموش شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید