مدرس ایرانی یوفا: بازیکنان استقلال نتوانستند فشار عصبی خود را کنترل نمایند، کادر فنی کمکی به کاهش استرس نکرد

به گزارش وبلاگ به آبادی، مدرس ایرانی اتحادیه فوتبال اروپا اعتقاد دارد بازیکنان استقلال مقابل فولاد خوزستان، نتوانستند بر فشار عصبی خود غلبه نمایند.

مدرس ایرانی یوفا: بازیکنان استقلال نتوانستند فشار عصبی خود را کنترل نمایند، کادر فنی کمکی به کاهش استرس نکرد

رضا پرکاس در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ به آبادی، درباره شکست 2 بر یک تیم فوتبال استقلال مقابل فولاد خوزستان گفت: بازی هر دو تیم بیشتر بر مبنای خراب کردن بازی حریف بود تا دیکته کردن قدرت تاکتیکی تیم خودی. نداشتن تاکتیک مناسب از سوی هر دو تیم در حالت نابرابری عددی در نیمه دوم، دیگر نکته قابل توجه این مسابقه بود.

وی با بیان اینکه شاگردان نکونام پس از زدن گل تساوی، بیشتر بر حفظ نتیجه تمرکز داشتند، توضیح داد: با وجود رجحان عددی در دو مقطع متفاوت، بازیکنان فولاد به جز یک یا دو بار نتوانستند با عرض دادن به زمین (در برابر تیم هایی که بازیکن اخراجی دارند)، باعث گردش توپ مناسب منجر به طراحی حملات استاندارد و تاکتیکی شوند. حرکات انفرادی بازیکنان فولاد، بیشتر از کارهای گروهی نمایان بود و آنها نتوانستند از خط دفاع بازی نمایند.

مدرس ایرانی یوفا درباره عملکرد آبی پوشان گفت: عدم نظم و هماهنگی خطوط در جابه جایی تیمی استقلال مشاهده می شد و جبران نواقص فنی با خطاهای بی مورد و غیرضروری، دیگر ضعف بازیکنان بود.

به نظر می رسید آموخته ها یا دانسته های بازیکنان هر سه خط - بیشتر هافبک ها و مهاجمان - در کنترل بازی در شرایط بازی با یک بازیکن کمتر، ناکافی بود.، پرکاس ضمن بیان این جمله به وبلاگ به آبادی گفت: مثلاً بازیکنان استقلال می توانستند توپ را برای اتلاف وقت به جناحین ببرند و ضربات ایستگاهی و استاندارد بگیرند، یا با جابه جایی درست تیمی و کمتر کردن فاصله سه خطوط، توپ را به گردش درآورند. عدم کنترل فشار عصبی بازیکنان در داخل زمین، عدم ارائه راه چاره و یاری در کنترل آن از سوی کادر فنی و بعضاً وارد کردن استرس بیشتر به تیم، از دیگر نکات منفی استقلال بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مدرس ایرانی یوفا: بازیکنان استقلال نتوانستند فشار عصبی خود را کنترل نمایند، کادر فنی کمکی به کاهش استرس نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرس ایرانی یوفا: بازیکنان استقلال نتوانستند فشار عصبی خود را کنترل نمایند، کادر فنی کمکی به کاهش استرس نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید