هت تریک طلایی کومیته مردان ایران در رقابت های جهانی کاراته

به گزارش وبلاگ به آبادی، در سرانجام مسابقات کومیته و کاتای تیمی مردان رقابت های قهرمانی دنیا 2018 اسپانیا، کومیته کاهای ایران به مدال طلا و کاتاروهای ایران به مدال برنز رسیدند.

هت تریک طلایی کومیته مردان ایران در رقابت های جهانی کاراته

به گزارش وبلاگ به آبادی، در جریان آخرین روز از رقابت های کاراته قهرمانی دنیا 2018 اسپانیا، تیم های کاتا و کومیته مردان ایران در دیدارهای رده بندی و فینال به مصاف حریفان خود رفتند که یک مدال برنز و یک طلا حاصل کوشش آن ها بود.

تیم کومیته مردان ایران با ترکیب سجاد گنج زاده، صالح اباذری، بهمن عسگری، علی اصغر آسیابری، مهدی خدابخشی و ذبیح الله پورشیب در دیدار فینال این رقابت ها به مصاف تیم ترکیه رفت که در یک بازی نزدیک با حساب 3 بر 2 به پیروزی رسید و برای سومین دوره متوالی مدال طلا را از آن خود کرد.

در جریان مبارزه پنجم این بازی با ضربه خطای بازیکن تیم ترکیه، سجاد گنج زاده از ناحیه بینی دچار شکستگی شد اما با پانسمان پزشک توانست این دیدار را به خاتمه رسانده و پیروز گردد.

تیم ایران در دور نخست با قرعه استراحت روبرو بود و پس از آن در دور دوم با حساب 3 بر صفر ارمنستان را شکست داد. در ادامه تیم ایران با نتیجه 3 بر 1 تیم سنگال را شکست داد و در مبارزه سوم خود نیز با همین نتیجه تیم اردن را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی رسید. شاگردان شهرام هروی در این مرحله نیز با نتیجه 3 بر صفر تیم ایتالیا را مغلوب نموده و فینالیست این رقابت ها شدند.

تیم کومیته ایران در دو دوره گذشته رقابت های دنیای نیز در بخش مبارزات کومیته تیمی به مدال طلا رسیده بود.

همچنین در دیدار رده بندی کاتای تیمی، تیم ایران با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون به مصاف تیم ترکیه رفت که با نتیجه 3 بر 2 پیروز شد و برای نخستین بار در تاریخ کاراته ایران به مدال برنز کاتا دست یافت.

تیم کاتای ایران پیش از این ابتدا با نتیجه 4 بر 1 از سد تیم روسیه گذشت اما در دور دوم با نتیجه 5 بر صفر مغلوب اسپانیا شد که به دلیل صعود کشور اسپانیا به فینال، کاتاروهای ایران به جدول شانس مجدد راه یافتند و پس از برتری 3 بر 2 مقابل کویت به دیدار رده بندی صعود کردند.

به این ترتیب نمایندگان کاراته کشورمان با کسب 2 مدال طلا(بهمن عسگری، کومیته تیمی مردان)، یک نقره (سجاد گنج زاده) و سه برنز (ذبیح الله پورشیب، هامون درفشی پور و سارا بهمنیار) به کار خود در بیست و چهارمین دوره رقابت های دنیای کاراته خاتمه دادند.

ترکیب کومیته کارهای ایران برای این مسابقات در بخش مردان به قرار زیر بود:وزن 60- کیلوگرم، امیر مهدی زاده (حذف)وزن 67- کیلوگرم، هامون درفشی پور (مدال برنز)وزن 75- کیلوگرم، بهمن عسگری (مدال طلا)وزن 84- کیلوگرم، ذبیح الله پورشیب (مدال برنز)وزن 84+ کیلوگرم، سجاد گنج زاده (مدال نقره)

تیم کومیته با ترکیب سجاد گنج زاده، صالح اباذری، بهمن عسگری، علی اصغر آسیابری، مهدی خدابخشی و ذبیح الله پورشیب، (مدال طلا)

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هت تریک طلایی کومیته مردان ایران در رقابت های جهانی کاراته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هت تریک طلایی کومیته مردان ایران در رقابت های جهانی کاراته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید