هورمون های جنسی زنانه؛ امیدی برای نجات مردان از کرونا

به گزارش وبلاگ به آبادی، خبرنگاران: آیا سگ ها می توانند کووید 19 را تشخیص دهند؟ برای درمان کرونا، حمام آفتاب نگیرید! هورمون های جنسی زنانه؛ امیدی برای نجات مردان از کرونا. در حال حاضر محققان بریتانیایی در حال کوشش برای آموزش سگ های تشخیص پزشکی، برای غربالگری افراد مبتلا به بیماری کووید 19 هستند.

هورمون های جنسی زنانه؛ امیدی برای نجات مردان از کرونا

به گزارش مدیکال نیوز تودی؛ چنین ایده ای از این واقعیت ناشی می شود که سگ ها حس بویایی بسیار قوی دارند و می توانند علائم بسیار ظریف بیماری را تشخیص دهند. از اواخر ماه گذشته میلادی تیمی از محققان دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن (LSHTM) و محققان دانشگاه دورهام این پروژه را آغاز نموده اند.

بعضی محققان حتی گفته اند که سگ ها می توانند وجود سرطان ریه را در نمونه های بالینی تشخیص دهند و ممکن است در مقایسه با پیشرفته ترین فن آوری پزشکان، بسیار بهتر عمل نمایند.

پروفسور جیمز لوگان، رئیس گروه کنترل بیماری ها در LSHTM می گوید: ما قبلا ثابت نموده ایم که سگ ها می توانند عفونت مالاریا را با دقت بسیار بالا و حتی بالاتر از استاندارد های سازمان بهداشت جهانی تشخیص دهند.

او تاکید می نماید: ما هنوز نمی دانیم که کووید 19 می تواند باعث تغییر بوی بدن شود یا نه. اگر چنین باشد، سگ ها می توانند تنها با شش هفته آموزش، بعنوان یک روش غربالگری سریع و غیرتهاجمی، باعث انقلابی در تشخیص این عفونت شوند و در یک ساعت، حداکثر حدود 250 نفر (حتی افراد بدون علامت) را غربالگری نمایند.

دانشمندان یادآور می شوند که سگ های آموزش دیده، بویژه می توانند در فضا هایی مانند فرودگاه ها، در تشخیص این بیماری بسیار مفید باشند.

برای درمان کرونا، حمام آفتاب نگیرید!

به گفته کارشناسان، دریافت حمام آفتاب برای خود درمانی کووید 19 یا برای پیشگیری از این عفونت، اصلا راه حل مناسبی نیست.

به گزارش پرتال خبری RND در آلمان؛ سخنگوی اداره فدرال حفاظت از تشعشعات (BfS) این کشور روز آدینه گفت: اشعه ماوراء بنفش نوع UV-C اگرچه باعث استریل کردن سطوح و از بین رفتن ویروس می شود، اما در انسان ها تاثیرات بسیار منفی روی سیستم ایمنی بدن دارد. پس اگر مبتلا به هر نوع بیماری هستید، نباید خود را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار دهید.

این در حالی است که شامگاه پنجشنبه گذشته، رییس جمهور ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید گفت که نور آفتاب می تواند قاتل ویروس باشد و به مردم توصیه کرد از خورشید لذت ببرند.

سخنگوی BfS، اما گفته: آفتاب دریافت برای طولانی مدت و به طور محافظت نشده، همچنین خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد و به دی ان آ آسیب می رساند.

ترامپ البته اولین کسی نیست که قرار دریافت در معرض نور خورشید را به عنوان یک درمان برای کووید 19 معرفی می نماید. اخیرا گزارش هایی از ارتباط احتمالی بین اشعه UV-C خورشید و مهار ویروس کرونا منتشر شده است. اما BfS هشدار می دهد: هر کس فکر کند که پرتو های خورشید ویروس را از بین برده و کووید 19 را درمان می نماید، سخت در اشتباه است.

در حال حاضر لامپ های UV-C در سیستم های ضدعفونی استخر ها یا آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. به هر حال کارشناسان BfS می گویند، از قلم نیاندازید که به خاطر عوارض یاد شده، در هیچ شرایطی نباید به لامپ های UV-C نگاه کنید، زیر آن ها بایستید و یا حتی قسمت هایی از بدن خود را در زیر آن ها نگه دارید.

آیا فاموتیدین می تواند کووید 19 را درمان کند؟

دانشمندان در بیمارستان های شهر نیویورک مشغول مطالعه بر روی داروی فاموتیدین هستند تا ببینند ماده موثر موجود در آن به نام Pepcid می تواند منجر به بهبود شرایط بیماران مبتلا به کووید 19 شود یا نه.

به گزارش دیلی میل؛ محققان در اولین کارآزمایی بالینی، این دارو را در بیمارستان نورد ول هلث برای 187 بیمار استفاده نموده اند و اگر اثرات مثبت آن را ببینند، این تعداد به 1200 نفر افزایش می یابد.

نخستین بار پزشکان چینی در ووهان متوجه شدند نرخ بهبودی در میان افراد سالمند چینی که به جای امپرازول، فاموتیدین مصرف می نمایند، بسیار بالاتر است. البته به گفته دکتر کوین تریسی، از محققان این مطالعه، علیرغم تأثیرات مثبت فاموتیدین بر بیماران مبتلا به کووید 19، این دارو ممکن است برای همه مؤثر نباشد. وی می گوید: بنابراین شما نباید به داروخانه بروید و برای پیشگیری یا درمان عفونت کووید 19، خودسرانه فاموتیدین خریداری و مصرف کنید.

محققان نیز فعلا درباره چشم انداز استفاده از این دارو اطلاعاتی ارائه نمی نمایند و این فرایند حداقل تا تعیین شدن نتایج اولیه تاثیر مصرف آن روی بیماران مورد مطالعه ادامه می یابد. انتظار می رود نتایج اولیه آزمایش بالینی بر روی این دارو طی چند هفته آینده منتشر شود.

هورمون های جنسی زنانه؛ امیدی برای نجات مردان از کرونا

از آنجا که نرخ مرگ و میر و عوارض بدخیم ویروس کرونا، در مردان بسیار بیشتر از زنان است، دو کارآزمایی بالینی به آنالیز تاثیر هورمون های جنسی زنانه از جمله استروژن و پروژسترون، در بهبود شرایط مردان بیمار پرداخته اند.

به گزارش نیویورک تایمز؛ هفته گذشته، پزشکان در لانگ آیلند نیویورک آغاز به درمان بیماران مبتلا به کووید 19 با استروژن کردند. هفته آینده نیز، پزشکان در لس آنجلس آغاز به درمان بیماران مرد با هورمون پروژسترون می نمایند. این هورمون دارای خاصیت ضد التهابی است و به طور بالقوه می تواند از واکنش های مضر سیستم ایمنی بدن ناشی از التهاب شدید، جلوگیری کند.

به گفته متخصصان، زنان باردار به دلیل این که دارای مقادیر زیادی از این دو هورمون هستند، معمولا دوره های خفیف بیماری را تجربه می نمایند و همین باعث شده محققان به تاثیر هورمون های جنسی زنانه در درمان کووید 19 در مردان فکر نمایند. آنالیز های گذشته نیز نشان داده اند تجویز استروژن ممکن است به ترمیم بافت های آسیب دیده پس از فروکش کردن عفونت کووید 19 یاری کند.

البته همه داده ها از این ایده حمایت نمی نمایند. برای مثال مردان سالمند مبتلا به کووید 19 نسبت به زنان سالمند که میزان هورمون های جنسی شان پس از یائسگی به شدت کاهش یافته است، علائم شدیدتری دارند. پس شاید عامل دیگری به جز هورمون های جنسی مسئول تفاوت میان علائم مردان و زنان باشد، مثلا تفاوت های ژنتیکی.

علائم کمتر شناخته شده کرونا را دست کم نگیرید

علیرغم این که بسیاری از افراد از علائم هشدار دهنده و اولیه ویروس کرونا شامل سرفه خشک، درجه حرارت بالای بدن و تنگی تنفس آگاهند، اما این ویروس علائم خفیف و کمتر شناخته شده ای نیز دارد.

به گزارش نشریه بریتانیایی سان؛ بعضی بیماران مبتلا به کووید 19 درد های شکمی همراه با اسهال را تجربه نموده اند. دلیلی روشن برای شرح اینکه چرا این اتفاق در بعضی افراد رخ می دهد وجود ندارد. اما دکتر سوزان بسر پزشک مراقبت های اولیه در مرکز پزشکی Mercy در بالتیمور می گوید: این اتفاق احتمالاً به دلیل افزایش ورود ترشحات پشت بینی به معده است.

پزشکان هشدار داده اند که عفونت ملتحمه چشم و از بین رفتن حس بویایی و چشایی نیز می تواند نشانه ابتلا به بیماری باشد و افرادی که این علائم را دارند، حتی بدون وجود هیچ علامت دیگری، باید فورا غربالگری شوند.

دکتر راشل کای، متخصص گوش و حلق و بینی و اختلالات بلع در دانشگاه راتگرز می گوید: ویروس ها علت اصلی تغییر در حس بویایی یا طعم هستند. عفونت ویروسی می تواند باعث التهاب و تورم پرده حفره بینی و احتقان بینی شود. علاوه بر این، عفونت ویروسی می تواند منجر به آسیب عصبی در گیرنده های بویایی شود.

از علائمی که بیماران مبتلا به ویروس کرونا گزارش داده اند، مه مغزی و احساس خستگی شدید است. به عقیده دکتر بسر، این عجیب نیست که یک عفونت ویروسی باعث خستگی شدید شود. چون بدن شما برای مبارزه با ویروس کوشش زیادی می نماید و به انرژی زیادی هم احتیاج دارد. او توصیه می نماید: در صورت تنگی تنفس، درد مداوم یا فشار در قفسه سینه، احساس سردرگمی، تغییر رنگ چهره، یا تب غیر قابل کنترل، فورا با پزشک تماس بگیرید.

لازم به ذکر است مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده این هفته علائم دیگری را در لیست رسمی علائم کووید 19 قرار داده است؛ از جمله: لرز، درد عضلانی، سردرد و گلودرد.

منبع: dw

منبع: برترین ها

به "هورمون های جنسی زنانه؛ امیدی برای نجات مردان از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هورمون های جنسی زنانه؛ امیدی برای نجات مردان از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید