اسرار آمیزترین مکان های باستانی ما قبل تاریخ را بشناسید

به گزارش وبلاگ به آبادی، مقاله های مرتبط:

بنای تاریخی یوناگونی (Yonaguni) در ژاپن

بنای تاریخی و زیر آبی یوناگونی در ژاپن بی شک یکی از جالب ترین مکان های باستانی ما قبل تاریخ این لیست است. این اثر تاریخی هرم مانند از چند پله با زاویه قائمه و مستقیم همراه با ستون هایی تشکیل شده است. پژوهشگران مطمئن نیستند که این بنای تاریخی به دست بشر ساخته شده باشد؛ بشر در آن موقع بنا های خود را روی زمین می ساخت، نه زیر آب و این اثر تاریخی هم در 8 تا 10 هزار سال قبل و در زمان عصر یخبندان ساخته نشده است. این بنای تاریخی به علت قرار گرفتن زیر آب، قطعا یکی از قدیمی ترین سازه هایی است که روی کره زمین ایجاد شده.

اسرار آمیزترین مکان های باستانی ما قبل تاریخ را بشناسید

ستون هرمی شکل سنگی آسوان در مصر

این ستون هرمی شکل سنگی ساخته شده در مصر باستان به دلایل مختلفی به عنوان رازی بزرگ برای دانشمندان است. وزن تقریبی این ستون 1200 تن و ارتفاع آن 137 متر، یعنی بلند تر از یک ساختمان 10 طبقه، است. این ستون به علت چند ترک که تمامیت ساختاری آن را در معرض خطر قرار می داد، هرگز نصب و پا بر جا نشد، اما در هر صورت ابعاد گسترده اش هنوز هم قابل توجه است. نکته اصلی که مردم را شیفته این ستون نموده، ابعاد بزرگ و وزن سنگین آن است. در آن موقع فن آوری شناخته شده ای برای حرکت آن وجود نداشته است.

هنج های تورنبوروگ

به نظر می رسد این هم ترازی سه گانه هنج، چیزی از یک فیلم علمی-تخیلی باشد، اما در واقع به وسیله مردمان باستان در بریتانیا ساخته شده است. تپه ها و خندق ها در یک حوزه گسترده از خاک برداری به هم پیوسته بودند، اما بعضی بر این باورند که آن ها برای بازتاب ستارگان، به خصوص کمربند اریون ساخته شدند، با این حال صحت این موضوع را هیچ کس به درستی نمی داند. اگر این موضوع صحت داشته باشد هنج ها جزو اولین آثار تاریخی هستند که با کمربند اریون در یک راستا قرار می گیرند.

سنگ های کارناک در فرانسه

سنگ های کارناک در روستای فرانسوی کارناک بین سال های 4500 و 3300 قبل از میلاد نصب شدند، اما آن ها هنوز هم بزرگ ترین مجموعه سنگ ها در دنیا هستند. نظریات مختلفی پیرامون بحث وجودی 3000 سنگ این مجموعه وجود دارد؛ بعضی بر این باورند که آن ها در جهت ستارگان قرار داده شده و به عنوان یک نوع تقویم به کار می رفته اند، در حالی که به باور دیگران آن ها ابزار لرزه نگاری بودند.

دلمن های شهر اتوکرا در اسپانیا

سه اثر باستانی تاریخی در اسپانیا شناخته شده با نام دلمن های اتوکرا وجود دارد. این دلمن ها معابری برای ورود به داخل مکان های باستانی مدفون شده زیر زمین هستند. آن ها از صخره های بزرگ و بلوک های سنگی ساخته شده اند که وزن بعضی از آن ها به 180 تن می رسد. دانشمندان معتقدند بلوک های سنگی از یک مایل دور تر منتقل شدند، اما نحوه انتقال آن ها هنوز به صورت یک راز به جای مانده است. علاوه بر این، دیوار های دلمن ها با آثار هنری پوشیده شده که نشان می دهد دلمن ها ریشه ها و ارزش فرهنگی فراتر از سیستم های تدفین داشته اند.

سر های اولمِک در مکزیک

در مجموع 17 سر سنگی اولمِک در مکزیک وجود دارد. وزن تقریبی آن ها بین 6 تا 15 تن بوده و قدمت شان به سال های 1000 تا 1500 قبل از میلاد باز می گردد. سر ها با عمامه مزینی حکاکی شده و تصور می گردد تمثال هایی از رهبران قدرتمند قوم اولمِک باشند. با این حال بعضی بر این باورند چهره ها شبیه مردان آفریقایی است و فکر می نمایند این سر ها به وسیله یک تمدن باستانی آفریقایی که از این منطقه تماشا نموده بودند، ایجاد شده است.

خلیج کامبای در هند

خلیج کامبای در واقع خانه شهری کامل غرق شده با کانال ها و ساختمان هایش است. این شهر به طور گسترده ای با استفاده از دستگاه سونار (ردیاب زیردریایی) مورد آنالیز و کاوش قرار گرفته و پژوهشگران معتقدند هزاران ساخته دست بشر از جمله قطعاتی از سفال و دیگر وسائل خانگی در خلیج وجود دارد. قدمت این شهر زیر آبی به 9500 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد، در صورتی که اگر این تاریخ صحت داشته باشد، بدان معنی است که این شهر زمانی ساخته شده بود که هیچ کس تصور نمی کرد بشر قادر به ساخت چنین شهر هایی با این وسعت باشد.

جگانتیا (Ggantija) در مالت

موجودیت جگانتیا در مالت برای پژوهشگران بسیار متحیرنماینده است، زیرا این مکان باستانی قبل از اختراع ابزار و ماشین آلات ساخته شده است. با این حال، ساخت این معبد برای بعضی اهداف مذهبی بوده است. قدمت این ساختار به حدود 3600 سال قبل از میلاد باز می گردد. بعضی بر این باورند با تندیس های یافت شده می بایست این پرستشگاه ها در پیوند با یک آیین باروری از پرستندگان الهه مادر زمین بوده باشند. علاوه بر این، باستان شناسان کره های سنگی کوچکی یافته اند که به اعتقاد آن ها برای حمل و نقل صخره های بزرگ استفاده می شده است. با این حال، همه این ها در حد حدس و گمان به جای مانده است.

تپه گوبکلی (Gobekli Tepe) در ترکیه

تپه گوبکلی در ترکیه یکی از قدیمی ترین مکان های باستانی مذهبی در دنیا است. قدمت این تپه باستانی به سال های 10000 و 9000 قبل از میلاد، حتی بسیار قبل تر از سایت های باستانی مانند استون هنج باز می گردد. این سایت باستانی با نقوشی از حیوانات و ستون های سنگی بزرگ کنده کاری شده که وزن بعضی از آن ها بیش از 20 تن است. موجودیت این سایت باستانی همچنان به صورت یک راز به جای مانده، زیرا در زمانی ساخته شد که مردم شکارچی بودند و واقعا نمی توانستند ساختار های بزرگی به مانند این را بسازند. با این حال روشن است این سایت باستانی با دانش و ابزار هایی ساخته شده که هنوز کشف نشده بود.

موآی ها در جزیره ایستر

جزیره ایستر یکی از دور افتاده ترین جزایر مسکونی در کره زمین و خانه یکی از بزرگ ترین راز های بشریت است. در ابتدا تصور می شد این سر ها تنها چند سر بزرگ و شگفت انگیز باشند، اما حفاری های عمیق تر معین کرد این سر ها متصل به بدن هایی با نقوش برجسته ای از خط هیروگلیف هستند. امروزه این سوالات مطرح می گردد که چرا این تندیس ها ساخته شده و چرا بسیاری از آن ها نیمه تمام رها شدند.

وود هنج نزدیک استون هنج در انگلستان

در حال حاضر بحث های فراوانی پیرامون سایت باستانی وود هنج وجود دارد که بسیار شبیه به استون هنج است. باستان شناسان این سایت را کمی دورتر از سنگ شگفت انگیز و عجیب یافته اند. آن ها هنگام باز آرایی سایت، حلقه ای از چوب را که به سر مزار کودکی در مرکز حلقه راهنمایی می شد، کشف کردند. بعضی بر این باورند که کودک به عنوان یک قربانی کشته شده بود. مخالفان این نظریه معتقدند، پژوهشگران بیش از حد در خصوص ساختار چوب هیجان زده شدند و ادعا می نمایند چیزی جز یک حصار روستایی نیست.

منبع: کجارو / allday.com

به "اسرار آمیزترین مکان های باستانی ما قبل تاریخ را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسرار آمیزترین مکان های باستانی ما قبل تاریخ را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید