اکبریان: شرکت های خودروسازی در صورت عدم اجرای مصوب مجلس به دادگاه معرفی می شوند

به گزارش وبلاگ به آبادی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید نمود که در صورت تأیید طرح از سوی شورای نگهبان باید شرکت های خودروسازی مصوبه مجلس درباره اعلام قیمت تمام شده خودروها را به شورای عالی رقابت اجرا نمایند چون در غیر این صورت متخلفان به دادگاه معرفی می شوند.

اکبریان: شرکت های خودروسازی در صورت عدم اجرای مصوب مجلس به دادگاه معرفی می شوند

عزیز اکبریان در گفت وگو با وبلاگ به آبادی اظهار کرد: مجلس در مصوبه ای شرکت های خودروسازی را موظف به اعلام قیمت تمام شده خودروها به شورای عالی رقابت کرد؛ اگر این مصوبه به تأیید شورای نگهبان برسد لازم الاجرا خواهد بود لذا اگر اجرایی نگردد ما برخورد می کنیم.

وی یاد آور شد: در گذشته چنین روالی وجود داشت؛ با این تفاوت که قیمت خودرو توافقی بود و اگر شرکت های خودروسازی بر اساس قیمت اعلام شده شورای رقابت عمل نمی کردند اتفاقی نمی افتاد یعنی این موضوع ضمانت اجرایی نداشت. مجلس مصوب کرد که در صورت تمکین نکردن به قیمت شورای رقابت، متخلفان به دادگاه معرفی شوند. این ضمانت اجرایی است که شرکت های خودروسازی را مجبور به تمکین می نماید.

نمایندگان مجلس اخیراً در طرح ساماندهی صنعت خودرو شرکت های خودروسازی را موظف کردند هنگام فروش، قیمت تمام شده خودرو، درصد سود و قیمت قطعی را محاسبه و به شورای رقابت اعلام کند.

تخلف از این امر جرم محسوب شده و مرتکب به یکی از مجازات تعزیری درجه 6 موضوع ماده 19 قانون مجازات اسلامی محکوم می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اکبریان: شرکت های خودروسازی در صورت عدم اجرای مصوب مجلس به دادگاه معرفی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکبریان: شرکت های خودروسازی در صورت عدم اجرای مصوب مجلس به دادگاه معرفی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید